Strona główna 0_Slider Tłumy na festynie rodzinno-sportowym w Parku Centralnym!

Tłumy na festynie rodzinno-sportowym w Parku Centralnym! [FOTO/VIDEO]

0

Rekreacyjny bieg z pięknym okolicznościowym medalem na mecie, a na dokładkę mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. To wszystko czekało dziś odwiedzających Park Centralny, w którym odbył się Festyn Rodzinno-Sportowy „Jan Paweł II papieżem sportowców”.

Festyn rozpoczął się o godzinie 14.00 i trwał cztery godziny. Od 15.00 miał miejsce Bieg Papieski. Trasa o długości dwóch kilometrów wytyczona została alejkami parku. Bieg miał charakter rekreacyjny, a czas nie był mierzony. Na pierwszych 300 zapisanych uczestników przewidziano pamiątkowy medal. Udział w biegu był bezpłatny, ale przy zapisach zbierano datki na zakup busa do przewozu osób z niepełnosprawnością intelektualną dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Numer zbiórki 2022/84/OR. Konto zbiórki zasilą także fundusze zebrane w trakcie festynu.

 

Podczas niedzielnego wydarzenia nie zabrakło również atrakcji! Dla dzieci przygotowano dmuchańce, przejażdżki osiołkami, karmienie peruwiańskich alpak, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane. Nieco starsi mogli skorzystać z bezpłatnych badań (cholesterol, ciśnienie, pojemność płuc). Każdy mógł też znaleźć coś dla siebie w wielkiej strefie gastronomicznej z domowymi wypiekami, potrawami z grilla i kuchnią polową z zupami. Przygotowane zostało także stoisko z wyrobami wykonanymi przez uczestników placówek PSONI koło w Świdnicy.

Organizatorami Festynu Rodzinno-Sportowego „Jan Paweł II papieżem sportowców” byli: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy, Fundacja Łączy nas Football, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Diecezja Świdnica i przychodnia ARS Medica.

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułMusic for Future. Zapraszają muzyków z Polski i Ukrainy do stworzenia wspólnej orkiestry
Następny artykułKrwiobus zawita do Marcinowic