Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnica zadba o brzegi Bystrzycy. Na realizację prac trafi 150 tys. złotych

Świdnica zadba o brzegi Bystrzycy. Na realizację prac trafi 150 tys. złotych

0

Świdnica, kolejny rok z rzędu weźmie na siebie obowiązek utrzymania i konserwacji międzywala i skarp wałów brzegów rzeki Bystrzycy, potoku Witoszówka i stawu w Parku Centralnym. Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie podpisania porozumienia z Państwowym Gospodarstwem Wodnym „Wody Polskie”, zarządcą tych terenów.

Od 2016 roku miasto realizuje zadania związane z bieżącym utrzymaniem i konserwacją brzegów rzeki Bystrzycy. W ramach odrębnego porozumienia w latach 2017-2018 został również odmulony i wyremontowany zbiornik „Witoszówka I” w Parku Centralnym. W celu ograniczenia zagrożenia powodziowego oraz zapewnienia właściwego stanu technicznego umocnień brzegowych, jak również utrzymania należytej estetyki skarp rzeki Bystrzycy oraz potoku i zbiornika Witoszówka konieczna jest kontynuacja tych prac – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Legnicy na 2022 rok przeznaczyło 75 tys. zł jako swój udział w porozumieniu, miasto Świdnica również wydatkuje kwotę 75 tys. zł.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułKolejny rok bez Dni Świdnicy. W zamian będą mniejsze pikniki i imprezy sportowe