Strona główna 0_Slider Kolejny rok bez Dni Świdnicy. W zamian będą mniejsze pikniki i imprezy...

Kolejny rok bez Dni Świdnicy. W zamian będą mniejsze pikniki i imprezy sportowe

0

Trzeci rok z rzędu nie odbędą się Dni Świdnicy. O rezygnacji z organizowania w tym roku miejskiej imprezy poinformowała prezydent Świdnicy, tłumacząc to kosztami. Dwie poprzednie edycje wydarzenia zostały odwołane z uwagi na sytuację epidemiczną oraz obowiązujące wówczas obostrzenia.

Przypomnijmy, w 2020 roku świdnicki samorząd podjął decyzję o ograniczeniu wydatków na organizację lub współorganizację szeregu wydarzeń, imprez i inicjatyw, wśród których znalazły się m.in. Dni Świdnicy, Święto Dzika, Noc Świętojańska, Dni Papieskie, Festiwal Piosenki Przedszkolnej, Festiwal Kyczera, Noc Bibliotek, Świdnickie Noce Jazzowe, Alchemia Teatralna, Nagrody Gospodarcze Muflony, rowerowa akcja „Świdnica na Rowery”, cykl biegów na orientację „Orientuj się w Świdnicy”. Finansowe zmiany tłumaczono pandemią i wprowadzonymi z jej powodu ograniczeniami.

Podobnie wyglądała kwestia organizowania miejskich imprez w roku 2021. – Mamy trudny czas pandemii, kolejne lockdowny, zakazy gromadzenia większej liczby ludzi. Dlatego doszliśmy do wniosku, że organizacja imprezy masowej takiej jak dni miasta wiąże się z dużym ryzykiem organizacyjnym. Bardzo liczymy, że uda się przeprowadzić szereg mniejszych wydarzeń plenerowych, natomiast Dni Świdnicy i Święta Dzika w takiej odsłonie, jaką znamy z ostatnich lat, niestety nie będzie – wyjaśniała Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

O imprezowych planach na bieżący rok prezydent Świdnicy poinformowała 27 maja, podczas posiedzenia Rady Miejskiej. – Nie będzie Dni Świdnicy w takiej formie, do jakiej świdniczanie się przyzwyczaili. Ta forma kosztuje około 300 tys. złotych. W związku z tym podjęłam decyzję, że w tym roku zastąpimy to różnego rodzaju działaniami piknikowymi. Będziemy zapraszać mieszkańców do parków, szczególnie do Parku Centralnego, gdzie mamy infrastrukturę pozwalającą na organizację minikoncertów, festynów, stoisk garmażeryjnych – oczywiście wszystko bez alkoholu tym razem – przekazała prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Myślę, że ta forma jest bardzo dobra. Pierwszy piknik, który zorganizowaliśmy kilkanaście dni temu, cieszył się ogromnym zainteresowaniem i bardzo się mieszkańcom podobał. Będziemy również zapraszać na imprezy sportowe. 12 czerwca na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie OSiR wspólnie z klubami sportowymi zachęci do aktywnego spędzania czasu. Staramy się, żeby było to atrakcyjne a mało kosztowne – zapowiedziała prezydent Świdnicy.

/mn/

Poprzedni artykułŚwidnica zadba o brzegi Bystrzycy. Na realizację prac trafi 150 tys. złotych
Następny artykułByły żonkile, są warzywa. Przedszkolaki prowadzą ogródek i z bliska obserwują przyrodę