Strona główna 0_Slider Stracił panowanie nad motocyklem czy też doszło do kolizji z busem? Prokuratura...

Stracił panowanie nad motocyklem czy też doszło do kolizji z busem? Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 71-latka

0

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w minioną sobotę na drodze krajowej nr 35 w Strzelcach, w wyniku którego zginął 71-letni motocyklista.

Do śmiertelnego wypadku doszło 30 kwietnia, około godziny 17.50. – Doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Mercedes oraz motocykla Suzuki, którym kierował 71-letni mieszkaniec Świdnicy. Kierującego motocyklem nie udało się uratować. Trwa wyjaśnienie okoliczności wypadku. Na miejscu obecny był prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków – mówiła Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajęła się Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. – Zostało wszczęte śledztwo, które prowadzimy w kierunku spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu zdarzenia był prokurator oraz biegły, przeprowadzono oględziny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem 71-letni mężczyzna wykonywał manewr wyprzedzania, po zakończeniu którego utracił panowanie nad motocyklem, przewrócił się, doznał obrażeń i zmarł – informuje prokurator rejonowy Marek Rusin.

W toku śledztwa prokuratura będzie wyjaśniać, jak dokładnie doszło do drogowego zdarzenia, a także czy doszło do kontaktu między motocyklem a busem. – Będą osoby do przesłuchania, niektóre już zostały przesłuchane. Powołamy biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków i ustalimy sam mechanizm. Pojawiły się informacje, że doszło do kontaktu z busem. Będziemy to wyjaśniać, jednak jaki był dokładny przebieg będziemy wiedzieli dopiero po zakończeniu czynności dowodowych w toku prowadzonego śledztwa i po uzyskaniu opinii biegłego. Czynności dowodowe powiedzą nam, czy był tam kontakt, czy też nie – dodaje Rusin.

Najprawdopodobniej w piątek zostanie przeprowadzono sekcja zmarłego 71-latka.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułPierwszy egzamin mają już za sobą. Wśród tematów „Pan Tadeusz” oraz „Noce i dnie” [ARKUSZE/FOTO]
Następny artykułNarkotyki trzymał w garażu. Policjanci przejęli ponad 800 porcji [FOTO]