Strona główna 0_Slider Radośnie, na sportowo i z wielkim sercem. Podczas rodzinnego festynu zebrano ponad...

Radośnie, na sportowo i z wielkim sercem. Podczas rodzinnego festynu zebrano ponad 22 tys. złotych!

0

Znamy efekt zbiórki zorganizowanej podczas niedzielnego festynu rodzinno-sportowego „Jan Paweł II papieżem sportowców”. Dzięki wielkim sercom uczestników imprezy konto świdnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych zasilone zostanie kwotą 22 222,49 zł oraz 7,70 euro – poinformował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

fot. OSiR Świdnica

Podczas niedzielnego wydarzenia zorganizowanego w Parku Centralnym na odwiedzających czekała moc atrakcji. Dla dzieci przygotowano dmuchańce, przejażdżki osiołkami, karmienie peruwiańskich alpak, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane. Nieco starsi mogli skorzystać z bezpłatnych badań (cholesterol, ciśnienie, pojemność płuc). Każdy mógł też znaleźć coś dla siebie w wielkiej strefie gastronomicznej z domowymi wypiekami, potrawami z grilla i kuchnią polową z zupami. Przygotowane zostało także stoisko z wyrobami wykonanymi przez uczestników placówek świdnickiego koła PSONI. Głównym punktem imprezy był rekreacyjny Bieg Papieski z pięknym okolicznościowym medalem na mecie.

Festyn był nie tylko okazją do aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy dla całych rodzin. W trakcie imprezy zbierano również datki na zakup busa do przewozu osób z niepełnosprawnością intelektualną dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Konto zbiórki zasiliły też fundusze zebrane w trakcie festynu. W poniedziałek podsumowano efekty zbiórki. Podczas wydarzenia udało się zebrać ponad 22 tys. złotych.

Świdnickie koło PSONI dziękuje wszystkim, którzy przekazali datki oraz zaangażowali się w organizację festynu.

/mn/

Poprzedni artykułChciała sprzedać dwa rowery, straciła 4 tysiące złotych
Następny artykuł300 osób wystartowało w Biegu Pamięci