Strona główna Sport 300 osób wystartowało w Biegu Pamięci

300 osób wystartowało w Biegu Pamięci

0

W sobotę, 14 maja, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa – w pięknej scenerii parku w Rogoźnicy odbyła się kolejna edycja „Biegu pamięci” Rogoźnica – Gross-Rosen 2022 pn. „Biegaj z LZS”. W tej lubianej przez wszystkich imprezie sportowej wzięło udział 281 zawodniczek i zawodników z Dolnego Śląska, w tym z gminy Strzegom.

Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Mauzoleum na terenie Muzeum Gross-Rosen. Władze samorządowe Strzegomia reprezentowali: wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Monika Kozłowska oraz radni: Dorota Kwaśnicka i Paweł Gołąb. Wiązanki złożyli również przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy oraz Muzeum Gross-Rosen. W uroczystości wziął także ksiądz proboszcz Paweł Łabuda.

W biegach – w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach – wystartowało łącznie 281 zawodniczek i zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali gorący posiłek. Najlepsze szóstki w każdej kategorii wiekowej zostały nagrodzone pamiątkowymi statuetkami, koszulkami oraz nagrodami rzeczowymi.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Gmina Strzegom, Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Świdnicy, Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Strzegomiu, Oddział Miejsko-gminny ZOSP RP w Strzegomiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnicy, Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Strzegomskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie „Strażacy wspólnie przeciw Białaczce”.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułRadośnie, na sportowo i z wielkim sercem. Podczas rodzinnego festynu zebrano ponad 22 tys. złotych!
Następny artykułWysprzątał zapomnianą przez wszystkich uliczkę w Świdnicy. Trzy kontenery śmieci! [FOTO]