Strona główna 0_Slider Przegrali z mistrzem, ale po zażartej walce

Przegrali z mistrzem, ale po zażartej walce [FOTO]

0

Szczypiorniści Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej oficjalnie zakończyli sezon 2021/2022 w rozgrywkach I ligi regionalnej. Na zakończenie rozgrywek Szare Wilki zmierzyły się na terenie hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno z pewną już mistrzowskiego tytułu ekipą Boru Oborniki Śląskie.

Od samego początku w hali na Zawiszowie trwała zażarta walka o każdą piłkę, a stroną przeważającą byli gospodarze. Po pięciu minutach na tablicy wyników utrzymywał się remis 2:2, ale później zaczęła się zarysowywać przewaga świdniczan. W 10. minucie prowadziliśmy 7:5, kilka minut później 11:18, a następnie nawet 14:10. Rywale zdołali do przerwy zniwelować większość strat i obie ekipy schodziły do szatni przy prowadzeniu Szarych Wilków, ale już tylko jednym trafieniem 15:14. Po przerwie stroną przeważającą byli już przeciwnicy, którzy błyskawicznie odrobili straty, a następnie zaczęli budować swoją przewagę i zwiększać dystans. Finalnie skończyło się na różnicy pięciu trafień i wygranej faworyta w stosunku 34:29. Szarym Wilkom za walkę i nieustępliwość należą się jednak olbrzymie słowa uznania. Podopieczni Krzysztofa Terebuna zakończyli sezon 2021/2022 na ósmym miejscu w stawce 14 drużyn I ligi regionalnej.

Najlepszymi zawodnikami sobotniego spotkania uznani zostali: Adam Chmiel (ŚKPR) i bramkarz Krzysztof Muszak (Bór). Po meczu pamiątkową koszulką uhonorowano także Michała Wojtalę, który z dorobkiem 161 bramek został królem strzelców grupy B I ligi. Potem parkiet na kilkanaście minut opanowali kibice i gracze zespołu z Obornik Śląskich, którzy wspólnie fetowali zwycięstwo w rozgrywkach. W ostatni weekend maja Bór czeka Turniej Mistrzów z udziałem trzech pozostałych mistrzów I lig (Olimpia Piekary Śląskie, Sokół Kościerzyna i Anilana Łódź). Dwa najlepsze zespoły zapewnią sobie awans do Ligi Centralnej.

ŚKPR Świdnica – Bór Oborniki Śl. 29:34 (15:14)

Przebieg meczu: 5 2:2, 10 6:5, 15 9:7, 20 11:8, 25 14:9, 30 15:14, 35 15:19, 40 18:23, 45 20:24, 50 22:28, 55 25:33, 60 29:34

ŚKPR: Shupyk, Mirga, Wiszniowski – Chmiel 9, Pęczar 7, Redko 5, Etel 4, Wojtala 4, Ingram, Jaroszewicz, Danis

Karne: ŚKPR 4/3, Bór 3/3

Kary: ŚKPR 12 minut, Bór 8 minut