Strona główna 112 Nie daj się okraść. Policja apeluje do działkowców

Nie daj się okraść. Policja apeluje do działkowców

0

Wiosna w pełni, a wraz z nią nadeszły dłuższe i cieplejsze dni zachęcające do częstszych pobytów na ogródkach działkowych. Świdniccy policjanci przypominają o właściwym zabezpieczaniu mienia przed kradzieżą.

Zadbajmy, by nasza działka czy ogród nie były narażone na zniszczenie czy kradzież. Pamiętajmy, aby nie zostawiać w altankach czy pomieszczeniach gospodarczych przedmiotów wartościowych bez nadzoru. Sprzęt elektryczny, elektroniczny, kuchenki czy butle gazowe powinniśmy za każdym razem przenosić w bardziej bezpieczne miejsce, np do zamkniętej piwnicy w miejscu zamieszkania. Jeżeli jednak przedmiotów nie da się przenieść warto oznaczyć je w sposób trwały, zrobić dokumentację fotograficzną oraz zachować wszystkie dokumenty gwarancyjne. Wartościowe narzędzia należy umieścić w miejscu niewidocznym – radzi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Zadbajmy o bezpieczeństwo na działkach wspólnie z sąsiadami. Podczas ich nieobecności sprawdzajmy, czy nie doszło u nich do kradzieży, a w sytuacjach wątpliwych warto się z nimi skontaktować. Zwracajmy uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych. Oczywiście wszelkie zagrożenia i niebezpieczne sytuacje należy na bieżąco zgłaszać do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numer 112, które przekaże informacje policji, a dyżurny danej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułStartuje druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska!
Następny artykułPrzegrali z mistrzem, ale po zażartej walce [FOTO]