Strona główna Kultura Poezja także dla niesłyszących

Poezja także dla niesłyszących

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Andrzejem Błażewiczem, które poprowadzi Robert Kaśków. Będzie ono tłumaczone na Polski Język Migowy.

Spotkanie poświęcone będzie debiutowi poetyckiemu Andrzeja Błażewicza — „Ostatnim zimom”. To jednocześnie pierwsza w Polsce książka poetycka wydana równolegle w języku polskim i w Polskim Języku Migowym. Częścią spotkania będzie Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodą jest 100 zł. Należy tylko przyjść i przeczytać swój wiersz.

27 maja 2022, godz. 18.00

Galeria Fotografii, Rynek 44

wstęp wolny

Andrzej Błażewicz (ur. 1996) — reżyser teatralny, dramaturg, poeta. Urodził się w 1996 roku we Wrocławiu, wychowywał się w Świdnicy. Absolwent krakowskiej AST na Wydziale Reżyserii Dramatu. Od 2021 roku związany z Teatrem Polskim w Poznaniu, gdzie pracuje jako pedagog teatru i dramaturg.

Jego twórczość została doceniona w najważniejszych konkursach dramatopisarskich w Polsce. Jest laureatem konkursu na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Finalistą Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Finalistą IX i X Metafor Rzeczywistości. Laureatem konkursu Śląski Shakespeare im. Anny i Piotra Dobrowolskich, laureatem Nagrody za debiut Instytutu Teatralnego.

Wychowanek Alchemii Teatralnej. Na początku teatralnej drogi był asystentem Jana Klaty, Agnieszki Glińskiej oraz duetu Strzępka/Demirski. Jako reżyser debiutował w Teatrze Bagatela Żydem Artura Pałygi. Często pracował z duecie z Pawłem Sablikiem – Mała Syrenka Teatrze Nowym w Krakowie, Śluby Panieńskie w Teatrze Polskim w Poznaniu (nagroda na festiwalu M-Teatr w Koszalinie, wyróżnienie w Klasyce Żywej). W ramach festiwalu Nowe Epifanie współrealizował spektakl Zwiastowania. W tym samym roku współrealizował również Spektakl Dyplomowy, czyli kilka piosenek o przemocy w teatrze w Teatrze Nowym Proxima oraz był dramaturgiem przy Pornografii w reżyserii Jana Hussakowskiego w Teatrze Powszechnym w Radomiu.

/ŚOK/

Poprzedni artykułCzujesz dyskomfort po posiłku? Sprawdź jak zapobiegać refluksowi i zgadze?
Następny artykułPogodowe ostrzeżenie drugiego stopnia. Synoptycy zapowiadają burze z gradem