Strona główna 0_Slider Początek lipca pod znakiem absolutnego święta kolarskiego!

Początek lipca pod znakiem absolutnego święta kolarskiego! [RUSZYŁY ZAPISY]

0

Gmina Jaworzyna Śląska ponownie stanie się stolicą polskiego kolarstwa. W pierwszy weekend lipca zawitają do niej nie tylko reprezentanci klubów z całego kraju, ale też plejada najbardziej utytułowanych polskich kolarzy. Na czele imprezy stanie niezawodnie wywodzący się z Nowic Tadeusz Mytnik – medalista olimpijski, trzykrotny medalista mistrzostw świata i wielokrotny mistrz Polski. Przed nami VIII edycja wyścigu „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Po raz pierwszy wyścig odbędzie się w formule dwudniowej. Rozpoczęły się już zapisy uczestników.

To będzie z całą pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń kolarskich w Polsce. Kilkuset zawodników będzie się ścigać na trasie wyścigu „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Po raz pierwszy wydarzenie zorganizowane zostanie w formule dwudniowej. W sobotę, 2 lipca zawodnicy pojadą w doskonale znanej z poprzednich edycji jeździe indywidualnej na czas. Start i meta zlokalizowane zostaną w Nowicach, a trasa przebiegać będzie przez Piotrowice Świdnickie, Nowice, Bolesławice, Jaworzynę Śląską. Do pokonania będzie maksymalnie 13 km. W niedzielę, 3 lipca zawodnicy wystartują wspólnie i będą musieli kilkukrotnie pokonać 10-kilometrowy odcinek na trasie Jaworzyna Śląska – Czechy – Pastuchów – Piotrowice Świdnickie – Jaworzyna Śląska. Start i meta zlokalizowane będą w Jaworzynie Śląskiej.

W wyścigu mogą wziąć udział zawodnicy w każdym wieku – zrzeszeni, którzy posiadają aktualną licencję kolarską i ważne badania lekarskie oraz niezrzeszeni po wypełnieniu oświadczenia (w dniu zawodów). Dzieci startują za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów, w ich obecności.

Do uczestnictwa w wyścigu można się zgłosić za pośrednictwem strony: https://formularz.ultimasport.pl/65 do 29 czerwca.

Na mecie na najlepszych czekać będą atrakcyjne nagrody, a po sportowych emocjach na trasie wyścigu organizatorzy zapraszają na piknik, który odbędzie się 2 lipca na terenie „Koziarni” w Nowicach i 3 lipca na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej. – Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowujemy szereg atrakcji tak, aby każdy, kto zdecyduje się spędzić z nami weekend 2-3 lipca, dobrze się bawił. Na najmłodszych będzie czekać strefa dmuchańców – mówi Rafał Kwiatkowski, prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” Jaworzyna Śląska.

Organizatorami są Miejski Klub Sportowy Karolina Jaworzyna Śląska, Stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś” oraz Gmina Jaworzyna Śląska. W organizację włącza się corocznie także sam Tadeusz Mytnik – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w naszym kraju, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który pierwsze sportowe kroki stawiał właśnie w gminie Jaworzyna Śląska, w MKS „Karolina”.

– Moja pasja rodziła się tu, w Nowicach. Nie sądziłem, że po wielu latach, po kilku dekadach ona się przeniesie na coś tak wielkiego, że stanę się wzorem dla młodzieży. Chcemy nauczyć młodych ludzi, że cechą dobrego sportowca jest pokora, że właśnie poprzez sport mogą w pełni siebie poznać i poczuć swoją wartość. Pokazać, że pokora daje dużo, bo pokorny człowiek ma wiele możliwości, wiele dróg życia. I to właśnie w Nowicach, w gminie Jaworzyna Śląska, w powiecie świdnickim z sąsiadami, znajomymi, przyjaciółmi, rodziną, czynimy. Cieszę się bardzo, że po tylu latach się przydałem, jestem tutaj i że to wydarzenie nabrało takiego rozpędu – tłumaczy Tadeusz Mytnik.

/UM Jaworzyna Śląska/

Poprzedni artykułCzy warto skorzystać z firmy sprzątającej prowadząc firmę produkcyjną?
Następny artykułW sobotę mocniej powieje. Jest ostrzeżenie