Strona główna Artykuł sponsorowany Panele LVT – poznaj wady i zalety paneli winylowych!

Panele LVT – poznaj wady i zalety paneli winylowych!

0

Wybór podłogi to jedno z ważniejszych, a zarazem trudniejszych zadań, przed jakimi staje każda osoba wykańczająca wnętrze. Poszukiwanie materiału, który jednocześnie wpisze się w gust właściciela i styl całego mieszkania, będzie łatwy w użytkowaniu, a także jego zakup i montaż nie będą skomplikowane – to prawdziwe wyzwanie. Dlatego warto poznać jedną z nowości na rynku, jaką są panele LVT, nazywane inaczej panelami winylowymi. Zobacz, jakie posiadają wady i zalety. Dowiedz się, czy będą odpowiednim rozwiązaniem do Twojego mieszkania.

Podłogi winylowe – nowe rozwiązanie 

Panele LVT to materiał, który jest dostępny na rynku dopiero od kilku lat. Jeszcze nie tak często wybierane jak klasyczne panele czy kafelki, stopniowo zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Dzięki temu i tak już dość bogata oferta tego typu podłóg cały czas się poszerza.

Panele winylowe w całej gamie barw i wzorów można znaleźć niemal w każdym markecie budowlanym. Część z nich jest drewnopodobna, ale materiał, z którego są wykonane, pozwala także na realizację przypominające wyglądem kafelki, kamień czy beton. Ciekawe wzornictwo to pierwszy z plusów paneli LVT. Nie jest on jednak jedynym. Pozostałe przedstawione zostały poniżej.

Wytrzymałość – najważniejsza zaleta paneli winylowych

Tworzywo, z którego wykonana jest podłoga winylowa, wyróżnia się przede wszystkim trwałością oraz odpornością na użytkowanie czy różnego rodzaju uszkodzenia. Winylowe panele to wybór, który sprawdzi się także w pomieszczeniach, w których nie są rekomendowane klasyczne panele — kuchniach oraz łazienkach.

Często brudzące się i bezustannie wyeksponowane na wilgoć podłogi w tych częściach mieszkania, mogą niestety szybko ulec zniszczeniu. Panele winylowe można jednak łatwo wyczyścić, nie martwiąc się o potencjalne szkody.

Wykonanie z wytrzymałego tworzywa sztucznego daje także więcej możliwości mycia i dbania o higienę. Podłoga winylowa sprawdzi się w mieszkaniach osób posiadających małe dzieci, czworonogi, a także cierpiących na alergię. Panele LVT można bowiem poddawać działaniu detergentów i wyższych temperatur, dlatego możliwe jest czyszczenie ich za pomocą pary.

Łatwy montaż paneli winylowych

Kolejną zaletą podłóg winylowych jest ich szybki i prosty montaż. Najpopularniejsze modele montowane są na klej, choć na rynku spotkać można też modele montowane na tak zwany „klik”, czyli jak tradycyjne panele.

Panele winylowe są stosunkowo cienkie, więc nadają się do montażu na starych podłogach, usprawniając tym samym proces odświeżania wnętrza. Doceniane są także dlatego, że można kłaść je na ogrzewanie podłogowe.

Panele winylowe – jakie mają minusy?

W kontekście paneli winylowych ciężko jest mówić o minusach. Jeden z elementów, który czasem zastanawia inwestorów, to cena, która jest wyższa niż w przypadku klasycznych paneli. Choć nie jest to ogromna różnica, warto ją zweryfikować, pamiętając o metrażu. Dodatkowo, ponieważ panele winylowe wykonane są z tworzywa sztucznego, nie można uznać ich wyboru za ekologiczne rozwiązanie.

Podłogi winylowe – odmień swoje wnętrza

Podłogi winylowe szturmem podbijają świat aranżacji wnętrz. Są trwałe, praktyczne i przez wiele lat zachowują swoje pierwotne walory. O czym nie można zapomnieć, decydując się na panele winylowe? O stylu całego wnętrza oraz o wymaganiach i potrzebach wszystkich domowników. Niezależnie jednak od koloru i wzoru, na jaki się zdecydujemy, jedno jest pewne – podłogi winylowe prezentować się będą pięknie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPożar samochodu na ulicy Bolka Świdnickiego [FOTO]
Następny artykułPijana pasażerka leżąca na peronie, zadymienie od wypalania kabli, zastawiony przystanek. Interwencje straży miejskiej