Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica O tegorocznych dożynkach i wywozie odpadów. Wójt gminy Świdnica spotkała się z...

O tegorocznych dożynkach i wywozie odpadów. Wójt gminy Świdnica spotkała się z sołtysami

0

Planowane w najbliższym czasie inwestycje, kwestie związane z odbiorem odpadów komunalnych oraz wielkogabarytowych, a także organizacja gminnych imprez były jednymi z głównych tematów spotkania wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek z włodarzami wsi. Podczas narady poinformowano, że gwiazdą gminnego święta plonów, które odbędzie się 28 sierpnia w Opoczce, będzie Sławomir.

Podczas spotkania kierownik działu inwestycji i infrastruktury technicznej, Katarzyna Miłkowska opowiedziała o trwających lub zaplanowanych do realizacji w najbliższym czasie inwestycjach. – Ceny materiałów i usług remontowych i budowlanych zdecydowanie wzrosły, w niektórych przypadkach nawet o 400%. To mocno utrudnia nam płynność w wykonaniu zadań zaplanowanych na rzecz naszych mieszkańców – podkreślały zgodnie kierownik DIIT oraz wójt Teresa Mazurek.

Ważną dla mieszkańców informacją była także ta, przekazana przez kierownika działu rolnictwa i ochrony środowiska, Zygmunta Balanta. Dotyczyła ona faktu podpisania w dniu dzisiejszym umów z firmą Zakład Oczyszczania Miasta Sp. z o.o. w Świdnicy na odbiór odpadów komunalnych oraz odpadów wielkogabarytowych. Do końca bieżącego tygodnia firma ma opracować harmonogram odbioru odpadów spod posesji. W pierwszej kolejności mają to być posesje znajdujące się w miejscowościach: Pszenno, Wilków, Panków, Niegoszów, Bystrzyca Dolna, Burkatów, Lubachów, Bystrzyca Górna.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej poinformowała sołtysów o planowanym wypoczynku letnim dla mieszkańców gminy. W tym roku nie odbędzie się on w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie ze względu na przebywających tam obywateli Ukrainy. W zamian zaplanowano serię półkolonii w świetlicach wiejskich, jednodniowe wycieczki, ogniska.

Wójt Teresa Mazurek przypomniała także o zbliżających się gminnych imprezach. Wśród nich znalazły się zawody strażackie połączone z Dniem Dziecka, które odbędą się 4 czerwca od godz. 12.00 w Mokrzeszowie. Z kolei 28 sierpnia w Opoczce odbędą się Dożynki Gminne. Organizatorami będą sołectwa Opoczka i Jakubów. Gwiazdą wydarzenia będzie Sławomir.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNie utrzymał nerwów na wodzy. Z komisariatu wprost do więzienia
Następny artykuł39-latka odpowie za kradzież prądu