Strona główna 112 39-latka odpowie za kradzież prądu

39-latka odpowie za kradzież prądu

0

Nawet do pięciu lat więzienia grozi 39-letniej mieszkance Świdnicy, która próbując zaoszczędzić na rachunkach za prąd nielegalnie podłączyła się do instalacji elektrycznej.

W poniedziałek, 16 maja policjanci świdnickiej komendy w jednym z mieszkań na terenie Świdnicy ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym sposobem 39-letnia mieszkanka naszego powiatu doprowadziła prąd do swojego mieszkania. Do zlikwidowania nielegalnych przyłączy zostali wezwani pracownicy firmy dostarczającej energię, którzy dokonali również stosownych pomiarów oraz potwierdzili, że w tym miejscu doszło do kradzieży prądu – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

– Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na sprawcy takiej kradzieży ciąży także obowiązek uiszczenia opłaty za nielegalny pobór energii, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułO tegorocznych dożynkach i wywozie odpadów. Wójt gminy Świdnica spotkała się z sołtysami
Następny artykułJesteśmy w ścisłej, dolnośląskiej czołówce. Świdniczanie lubią brąz… [FOTO]