Strona główna 112 Nie utrzymał nerwów na wodzy. Z komisariatu wprost do więzienia

Nie utrzymał nerwów na wodzy. Z komisariatu wprost do więzienia

0

Najpierw jechał bardzo niepewnie, a zatrzymany do kontroli zachowywała się nerwowo. To plus specyficzny zapach marihuany zadecydowało o losie 25-latka.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy 17 maja w godzinach wieczornych patrolowali ulice powiatu świdnickiego. W Żarowie zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen, którego styl jazdy był niepewny. Po zatrzymaniu, okazało się, że 25-letni kierujący jest trzeźwy, ale za to bardzo nerwowy, a z pojazdu wydobywa się charakterystyczny zapach marihuany. W samochodzie policjanci ujawnili dwa foliowe zawiniątka: pierwsze z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego, który po przebadaniu okazał się marihuaną oraz drugie z zawartością kryształków koloru białego, po przebadaniu okazało się, że jest to metamfetamina. Łącznie zabezpieczono kilka porcji tych narkotyków – opisuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy świdnickiej policji.

Podczas całej interwencji mężczyzna był nienaturalnie zdenerwowany i szybko też wyszło na jaw, dlaczego. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy. Ale jak się okazało to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu…..25-latka poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu, gdzie będzie mógł rozmyślać nad swoim postępowaniem, za które odpowie przed Sądem. Grozi mu bowiem kolejne 3 lata pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

Poprzedni artykułPolska flaga obok rosyjskiej „stonki” na pomniku armii czerwonej. Miasto nie chce ograniczać swobód obywatelskich
Następny artykułO tegorocznych dożynkach i wywozie odpadów. Wójt gminy Świdnica spotkała się z sołtysami