Strona główna 0_Slider Motoserce znów zabije w Świdnicy. Zbiórce krwi będą towarzyszyć liczne atrakcje

Motoserce znów zabije w Świdnicy. Zbiórce krwi będą towarzyszyć liczne atrakcje

0

Zapotrzebowanie na „najcenniejszy lek” nie maleje, dlatego po raz kolejny do udziału w zbiórce krwi zachęcać będą motocykliści biorący udział w ogólnopolskiej inicjatywie Motoserce. Na świdnickim Rynku będzie można nie tylko zrobić dobry uczynek, ale również ciekawie spędzić czas. Start 14 maja o godzinie 9.00.

Motoserce to ogólnopolska akcja krwiodawstwa organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. – Motoserce jest ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru, jakim jest krew w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować idee krwiodawstwa – tłumaczą organizatorzy. Dzięki akcjom od 2009 roku udało się pozyskać aż 35 082 litrów krwi. W 2022 Motoserce ma swoją czternastą edycję.

W Świdnicy 14 maja od 9.00 do 13.00 na świdnickim Rynku będzie czekał mobilny punkt poboru Regionalnego Centrum Krwi i Krwiodawstwa z Wałbrzycha. Na krwiodawców i wszystkich, którzy zechcą wesprzeć akcję, czekać będą liczne atrakcje, od pokazów ekstremalnej jazdy na quadzie, po zabawy dla dzieci. Szczegóły na plakacie.

Poprzedni artykułJakie ogrodzenie wybrać? Sprawdź najlepsze rozwiązania
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19