Strona główna 0_Slider Motoserce zabiło na świdnickim Rynku. Zbiórce krwi towarzyszyło sporo atrakcji

Motoserce zabiło na świdnickim Rynku. Zbiórce krwi towarzyszyło sporo atrakcji [FOTO/VIDEO]

0

Zapotrzebowanie na „najcenniejszy lek” nie maleje, a w sobotę była znakomita okazja, by uzupełnić zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Do udziału w zbiórce krwi zachęcali motocykliści biorący udział w ogólnopolskiej inicjatywie Motoserce. Na świdnickim Rynku można było nie tylko zrobić dobry uczynek, ale również ciekawie spędzić czas!

Motoserce to ogólnopolska akcja krwiodawstwa organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. – Motoserce jest ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru, jakim jest krew w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować idee krwiodawstwa – tłumaczą organizatorzy. Dzięki akcjom od 2009 roku udało się pozyskać aż 35 082 litrów krwi. W 2022 Motoserce ma swoją czternastą edycję.

W sobotę, 14 maja akcja zawitała do Świdnicy. Na świdnickim Rynku czekał mobilny punkt poboru Regionalnego Centrum Krwi i Krwiodawstwa z Wałbrzycha. Dla krwiodawców i wszystkich, którzy zechcieli wesprzeć akcję, przygotowano również liczne atrakcje w tym m.in. pokazy ekstremalnej jazdy na quadzie, pokazy sztuk walki oraz ratownictwa, wystawę pojazdów PRL-u, występ mażoretek, prezentację samochodów Mercedes, zajęcia fitness, a także występy na żywo zespołów Ślad i HAFT.

/mn/

Poprzedni artykułPijani kierowcy zatrzymani. Jechali mając po dwa promile
Następny artykułNajnowsze dane o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim