Strona główna 112 Pijani kierowcy zatrzymani. Jechali mając po dwa promile

Pijani kierowcy zatrzymani. Jechali mając po dwa promile

0

Z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną muszą się liczyć nietrzeźwi kierujący zatrzymani na terenie Strzegomia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie amatorzy jazdy na podwójnym gazie odpowiedzą przed sądem.

W środę policjanci Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących. Pierwsza amatorka napojów wyskokowych zatrzymana została około godziny 19.00 na terenie miasta Strzegom. Styl jazdy 38-letniej kierującej pojazdu marki Opel mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kilka godzin później, bo około godziny po godzinie 21.30, również na terenie miasta Strzegom policjanci zatrzymali 53-letniego kierującego pojazdem marki VW. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W każdym z przypadków policjanci uniemożliwili kierującym dalszą jazdę – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

 – Policjanci wielokrotnie zwracali się już do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Niestety wciąż są osoby nieodpowiedzialne, które decydują się na jazdę na tzw. podwójnym gazie i tym samym nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni i reagujmy kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy. Możemy uniemożliwić takiej osobie dalszą jazdę i zadzwonić pod numer alarmowy 112 i poinformować o swoich przypuszczeniach – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSześć złotych łyżeczek i kolejka elektryczna. Wystawa o niezwykłej wystawie na Noc Muzeów w Świdnicy
Następny artykułMotoserce zabiło na świdnickim Rynku. Zbiórce krwi towarzyszyło sporo atrakcji [FOTO/VIDEO]