Strona główna Sport Piłka ręczna Młodzi świdniczanie siódmi w Polsce!

Młodzi świdniczanie siódmi w Polsce!

0

To była przede wszystkim fantastyczna przygoda, a jej efektem znakomity wynik sportowy. Złożony z zawodników Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej zespół Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy wywalczył siódme miejsce w finale Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej. Szkolny czempionat od 26 do 29 maja odbywał się w Dźwirzynie.

Aby dostać się do ścisłego finału świdniczanie prowadzeni przez trenera Krzysztofa Terebuna musieli przejść gęste sito eliminacji: szczebel miejski, powiatowy, strefowy i wreszcie wojewódzki. Przepustkę do Dźwirzyna uzyskało więc w sumie szesnaście drużyn – mistrzowie wszystkich województw. Wysokie koszty uczestnictwa w zawodach sprawiły jednak, że nad morzem stawiło się dwanaście ekip.

Rozpoczęło się nieszczególnie, bo świdniczanie przegrali dwa pierwsze mecze (6:18 z Obornikami Wielkopolskimi i 13:16 ze Świebodzinem), potem było jednak znacznie lepiej – zwycięstwa 17:11 z Uhercami Mineralnymi, 14:11 z Koszalinem oraz 16:10 z Grudziądzem dały świdniczanom trzecie miejsce w grupie i walkę o miejsca 5-8 w dalszej części turnieju. Po przegranej 8:14 z Grodkowem przyszło zwycięstwo 16:11 z Koszalinem, co ostatecznie dało siódmą lokatę.

Najlepsi okazali się piłkarze ręczni z Lipuszy (województwo pomorskie), przed Płockiem i Obornikami Wielkopolskimi. – Uważam, że siódme miejsce to bardzo dobry wynik. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, bo tak naprawdę nie wiedzieliśmy jak wypadnie konfrontacja z przeciwnikami z całej Polski. Poziom był bardzo wysoki – zwłaszcza trzy pierwsze drużyny pokazały wielkie umiejętności. Nam naprawdę niewiele zabrakło, aby znaleźć się w czołowej czwórce. Zadecydowała przegrana w drugim meczu ze Świebodzinem. Szkoda tego spotkania, bo przez większość czasu prowadziliśmy, ale w końcówce straciliśmy przewagę. Nie zmienia to jednak faktu, że zespół zasłużył na wielkie słowa uznania – podsumował trener, a zarazem nauczyciel wychowania fizycznego w SP 105 Krzysztof Terebun.

Tymczasem już 1 czerwca do Dźwirzyna wyruszy starsza drużyna uczniów (klasy 7-8) SP 105 i ŚKPR Świdnica. Do 5 czerwca trwać tam będzie finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej, na który również zakwalifikowali się świdniczanie.

Wyniki SP 105/ŚKPR Świdnica:
SP 105 – Oborniki 6:18
SP 105 – Świebodzin 13:16
SP 105 – Uherce Mineralne 17:11
SP 105 – Koszalin 14:11
SP 105 – Grudziądz 16:10
SP 105 – Grodków 8:14
SP 105 – Koszalin 16:11

ŚKPR: Szewczyk, Wasilewicz – J. Kocjan 18 Przibycin 15, F. Stadnik 14, Bronikowski 13, Pawlak 13, Szychowski 11, Lurka 2, Charuży 1, Zając 1, Sawicki, Litwińczuk.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułMiało być hospicjum, będą mieszkania. TBS zajmie się nieukończonym budynkiem przy Leśnej
Następny artykułŁóżka tapicerowane – dowiedz się, jakie są ich zalety