Strona główna 0_Slider Jak doszło do tragicznego wypadku na łączniku? Prokuratura wszczęła śledztwo

Jak doszło do tragicznego wypadku na łączniku? Prokuratura wszczęła śledztwo

0

Dwie osoby zginęły a trzy zostały ranne w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę na tzw. łączniku autostradowym na wysokości Bagieńca. Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajęła się Prokuratura Rejonowa w Świdnicy.

fot. OSP Świdnica

Przypomnijmy, do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę o godzinie 3.40 na drodze powiatowej nr 3396D, nazywanej łącznikiem autostradowym. – Czołowo zderzyły się samochody osobowe marki Skoda i Renault. Na miejscu zginęła 21-latka kierująca Renault i 67-letni kierowca Skody. Do szpitala została przewieziona pasażerka z Renault i dwie pasażerki ze Skody – informowała Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajęła się Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. – Po zakończeniu akcji ratunkowej na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego i rekonstrukcji wypadków. Zostały zabezpieczone dowody z tego zdarzenia, w tym samochody. Dzisiaj prokurator wszczął śledztwo w sprawie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego dwie osoby poniosły śmierć. Na podstawie oględzin ustaliliśmy, że są to osoby kierujące samochodami, które zderzyły się czołowo – mówi prokurator Marek Rusin.

Na podstawie zabezpieczonych śladów i dowodów w toku śledztwa będziemy ustalali okoliczności zdarzenia, w tym to, dlaczego do tego zdarzenia doszło i co było przyczyną kontaktu między samochodami. Po zebraniu materiału dowodowego powołamy biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków, który wyda końcową opinię pozwalającą ustalić przebieg zdarzenia, a w szczególności co było jego faktyczną przyczyną – wyjaśnia Rusin. Jak dodaje, planowane jest również przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłych kierujących.

/mn/

fot. OSP Świdnica

Poprzedni artykułZderzenie osobówki z ciężarówką na Szarych Szeregów
Następny artykułOddychaj zdrową piersią. Wykład i warsztaty dla pań