Strona główna Wydarzenia Świdnica Oddychaj zdrową piersią. Wykład i warsztaty dla pań

Oddychaj zdrową piersią. Wykład i warsztaty dla pań

0

Fundacja Erakobiet zaprasza na spotkanie, podczas którego rozwiane zostaną kobiece dylematy związane z dbaniem o zdrowie piersi. – Będziecie mogły skorzystać z warsztatów samobadania piersi na specjalnym fantomie, wysłuchać wykładu chirurga onkologa, który zajmuje się m.in. rekonstrukcją piersi po zabiegu mastektomii a także porozmawiać z Amazonkami, które pokonały nowotwór. A to wszystko przy kawie, herbacie i domowych wypiekach! Czekamy na Was z upominkami! – zachęcają organizatorzy.

Chcesz mieć piękne, zdrowe ciało? Chodzisz na fitness, zwracasz uwagę na dietę, smarujesz się balsamami, które nawilżają i ujędrniają skórę? Może nawet regularnie bywasz w salonach kosmetycznych albo jeździsz do SPA ale czy pamiętasz o tym, żeby co miesiąc zbadać swoje piersi? Czy wiesz kiedy najlepiej takie badanie przeprowadzić? Jeśli tak – jesteś w grupie wyjątkowych, nielicznych, świadomych niebezpieczeństwa kobiet. Wiele z nas wciąż myśli, że ta kwestia ich nie dotyczy. Dopiero kiedy w otoczeniu pojawi się nowotwór u dwudziestokilkuletniej kuzynki czy trzydziestolatki z sąsiedniej bramy, obiecujemy sobie, że będziemy regularnie się badać.

Zapału zwykle starcza na chwilę. Tymczasem samobadanie piersi to najtańsza i najprostsza metoda wykrywania zmian nowotworowych, która zajmuje tylko kilka minut a może podarować nam całe życie. Nie korzystając z prostego schematu badania piersi raz w miesiącu, bez względu na to ile mamy lat, same skazujemy się na ryzyko ciężkiej, a czasem niestety śmiertelnej choroby. Warto zdać sobie sprawę, że wcześnie wykryty rak piersi jest w pełni wyleczalny. Jeśli masz wątpliwości co do tego jak i kiedy się badać, zapraszamy Cię na spotkanie pod hasłem „Oddychaj zdrową piersią”.

Mastektomia – komu? Po co? Za ile?

Nowotwór piersi nie musi kończyć się utratą piersi. Jeśli jednak do tego dojdzie, wciąż jest to lepsza opcja niż utrata życia. Czy wiesz, że w Polsce zabieg mastektomii z rekonstrukcją jest refundowany jako profilaktyka raka piersi w uzasadnionych przypadkach? Jeśli jesteś w grupie ryzyka, poszukaj informacji na ten temat. Możesz również przyjść na nasze spotkanie i zapytać o tę kwestię jednego z najlepszych specjalistów w dziedzinie chirurgii onkologicznej, zajmującego się również rekonstrukcją piersi, dra Pawła Pykę.

Przyjdź, posłuchaj, pomacaj!

Czekamy na Ciebie, Twoje koleżanki i bliskie Ci kobiety w piątek, 27 maja o godz. 17.30 w Centrum Wspierania Inicjatyw w Rynku w Świdnicy. Nasz fantom pomoże Ci nauczyć się badać piersi, dowiesz się także jak „wyczuć” guza w samobadaniu. Gościć będziemy cenionego specjalistę zajmującego się chirurgią piersi łączącą elementy chirurgii onkologicznej i plastycznej, dra Pawła Pykę. Spotkacie u nas również zaprzyjaźnioną Fundację EndoMama, która będzie miała swoje stoisko i udzieli Wam informacji i wsparcia w zakresie endometriozy oraz suplementacji dla par starających się o potomstwo. Wszystko to organizujemy dla WAS, teraz WY zróbcie coś dla SIEBIE i skorzystajcie z naszego zaproszenia. Czekamy z wiedzą, warsztatami, upominkami i poczęstunkiem w najbliższy piątek!

/Fundacja Erakobiet, opr. mn/

Poprzedni artykułJak doszło do tragicznego wypadku na łączniku? Prokuratura wszczęła śledztwo
Następny artykułPodział punktów w Nowej Rudzie [FOTO]