Strona główna CIEKAWOSTKI ZAGADKI HISTORIA Historia Żarowa na kartach książki. Spotkanie autorskie z Bogdanem Muchą

Historia Żarowa na kartach książki. Spotkanie autorskie z Bogdanem Muchą

0

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i Świdnicki Portal Historyczny zapraszają na spotkanie autorskie z Bogdanem Muchą, autorem książki Gmina Żarów. Na przestrzeni wieków. To najnowsza publikacja archeologa i historyka, na co dzień specjalisty ds. zbiorów muzealnych w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i szefa Żarowskiej Izby Historycznej.

Jest to już czwarta publikacja Bogdana Muchy, który jest także współpracownikiem Świdnickiego Portalu Historycznego, a która tym razem porusza szeroko pojętą tematykę historii Ziemi Żarowskiej od prehistorii po czasy współczesne. Książka stanowi pierwszą część „trylogii”, której kolejne wydania zostały zaplanowane na lata 2023-2024. W części pierwszej autor zabiera czytelników w długą podróż w czasie od osadnictwa ludności z epoki miedzi poprzez czasy średniowieczne i nowożytne do bardziej współczesnych nam wydarzeń związanych z okresem tzw. „zimnej wojny” i stanu wojennego z lat 1981-1983. Nowa publikacja liczy 209 stron, zawiera 134 ilustracje i jest drugą publikacją wydaną we współpracy autora z wydawnictwem „Archeoreplica”.

 – Każdy z nas jest częścią swojej małej ojczyzny. Mała ojczyzna to miejsce, gdzie dorastasz, uczysz się, tu znasz wszystkie ścieżki, tutaj mieszkają twoi bliscy i znajomi. Mała ojczyzna ma swoją lokalną historię i tradycje. Oddaję do rąk Państwa pierwszą część opracowania, które porusza wybrane zagadnienia z kart historii Naszej małej Ojczyzny – Gminy Żarów – pisze we wstępie do swojej książki autor.

Spotkanie, które poprowadzi redaktor naczelny Świdnickiego Portalu Historycznego – Andrzej Dobkiewicz zostało zaplanowane w Żarowskiej Izbie Historycznej (ul. Dworcowa 3, Żarów)  25 maja o godz. 17.30. Na spotkaniu będzie można kupić książkę i zdobyć autograf autora.

/inf. nadesłana, opr. red./

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułZbliża się Świdnicki Smaczny Weekend [KONKURS]