Strona główna 0_Slider Dzień Dziecka pełen prezentów

Dzień Dziecka pełen prezentów [KONKURS]

0

Już wkrótce święto wszystkich dzieci. Z tej okazji wspólnie z naszymi sponsorami – Manufakturą Czekolady Chocoffee, Wydawnictwem RM oraz Cinema3D przygotowaliśmy konkurs z mnóstwem prezentów dla Waszych pociech. Przepyszne czekoladowe słodkości, wyjątkowe książeczki i opowieści dla młodszych i starszych dzieci oraz bilety do świdnickiego kina? Wygraj wspaniałe nagrody!

Tradycyjnie jak co roku zapraszamy do konkursu z okazji Dzień Dziecka. Zorganizowaliśmy go wspólnie z naszymi wspaniałymi sponsorami, pragnącymi obdarowywać naszych młodszych Czytelników – Manufakturą Czekolady Chocoffee, Wydawnictwem RM oraz Cinema3D w Świdnicy. Jakie prezenty tym razem przygotowali?

Kto nie uwielbia czekolady? A szczególnie w tak doskonałym wydaniu, jaki od lat świdniczanom i turystom, serwuje słynna w Polsce Świdnicka Manufaktura Czekolady „Chocoffee”. Całe mnóstwo wyśmienitych i najwyższej jakości czekoladowych słodkości można skosztować w jej urokliwej czekoladziarni w sercu Świdnicy – przy ul. Rynek 8. Wśród nich znajdziemy pyszne ręcznie wytwarzane praliny z klasycznym lub z niecodziennym, oryginalnym nadzieniem, czekolady w tabliczkach z owocami, orzechami, ale też z innymi nieoczywistymi dodatkami czy gorącą prawdziwą czekoladę. W Chocoffee zaopatrzymy się też w czekoladowe rarytasy na wynos, które pięknie zapakowane przez obsługę mogą stać się idealnym prezentem na każdą okazję. Nasza lokalna mała fabryka czekolady pragnie podarować naszym najmłodszym czytelnikom aż pięć zestawów swoich pysznych, absolutnie wyjątkowych czekoladowych wyrobów.

Kolekcją wyjątkowych prezentów pragnie obdarować dzieci także Wydawnictwem RM. Do wygrania – przygodowa powieść „Niki i Tesla: Magiczna rękawica supercyborga”, książki „Frigiel i Fluffy” z serii „Odległe lądy” części – „Trzy klany”, „Pożeracz” i „ Tajemnica Oriel”, nieoficjalny przewodnik „Rysowanie w stylu Minecraft”, a także barwne ćwiczenia z elementami metody Montessori – „Poznaję świat i przyrodę”, „Moje pierwsze literki i cyferki”, „Moje pierwsze wyrazy” oraz dziecięca opowieść – „Król, który zakazał ciemności”.

Niki i Tesla: Magiczna rękawica supercyborga”

Autorami kolejnej części serii łączącej w sobie przygodę i naukę są „Science Bob” Pflugfelder i Steve Hockensmith. – Po aferze szpiegowskiej w domu wujka Niki i Tesla Holt mają wreszcie okazję, aby się odprężyć i wziąć udział w otwarciu niezwykłej wystawy w X-tremalnym Naukorium. Niestety sprawy szybko się komplikują i kochające naukę, eksperymenty oraz kłopoty rodzeństwo musi wkroczyć do akcji i wymyślić coś EKSTRA! – opisuje publikację Wydawnictwo RM. – UWAGA! W książce znajdziesz podpowiedzi, dzięki którym przygotujesz naszpikowaną gadżetami rękawicę superbohatera! – dodaje.

Frigiel i Fluffy. Odległe lądy”

Frigiel – stał się niepodważalnym specjalistą od Minecrafta® za sprawą swojej obecności na YouTubie, gdzie działa od 2011 roku i gdzie znajduje się ponad 3000 materiałów wideo jego autorstwa. Przygody Frigiela i Fluffy’ego śledzi ponad 1,8 miliona subskrybentów!

Trzy Klany.Tom 1

Pokój nie na długo zapanował w Ulan Warce i całym królestwie! Nadal źle się układają stosunki między magami a tymi, którym czarownik Askar Raug nadał ironiczne miano „nieobdarzonych”. Frigiel wraz z przyjaciółmi wyruszają do Roche Rouge, wioski położonej na Ognistych Stepach, gdzie przebiega granica z Odległymi Lądaminajbardziej tajemniczą i nieprzyjazną krainą uniwersum Minecrafta. Mają się dowiedzieć, jak doszło do napaści, w wyniku której uległa zniszczeniu kopalnia lapis-lazuli. Abel ma jednak pewien pomysł: chce się przy okazji zapuścić w głąb Odległych Lądów w nadziei, że zdobędzie tam czarodziejski stół, który pomoże wyrabiać magiczną broń i wyrównać siły między magami a żołnierzami. Podczas wyprawy Frigiel i jego przyjaciele odkrywają świat zupełnie odmienny od tego, który znają. Muszą w nim stawić czoło nowym niebezpieczeństwom.

Pożeracz . Tom II

Choć Frigiel i Thales zwyciężyli w wielkim turnieju Alramy, nie otrzymali czarodziejskiego stołu, który miał być główną nagrodą. Bardzo go potrzebują, aby pomóc Nassyńczykom wyzwolić Raqmu spod jarzma Indygo oraz uwolnić Abla, który jest tam więziony! Liczą na to, że zadanie ułatwią im czarodziejskie księgi, które spodziewają się znaleźć u Ölgi. Lecz czy to wystarczy, by stworzyć Armię Kłów? Tymczasem Alicja zdołała wreszcie odszyfrować tajemnicze dzieło podsunięte jej przez Zema. Teraz musi odnaleźć przyjaciół, aby ich przestrzec… Oto wielka kapłanka szuka bram Kresu, by do odległych krain wprowadzić POŻERACZA. Magia jest w niebezpieczeństwie!

Tajemnica Oriel T.3

Poznaj dalsze przygody Frigiela i Fluffy’ego w dalekich Odległych Lądach, najbardziej tajemniczej i nieprzyjaznej krainie uniwersum Minecrafta! Enora, matka Frigiela, pragnie za wszelką cenę wytrzebić magię. Jest bezlitosna. Uciekła z Kresu, zabierając blok dowodzenia, a pozostawiając tam swojego syna w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Mag i jego przyjaciele muszą się wydostać z tego złowrogiego wymiaru, ale wpierw trzeba uwolnić Alice z rąk sanubijskiego wojownika Ouerpo. Frigiel i Abel, broniąc się przed atakami Pożeracza, śpieszą jej na ratunek. Tymczasem wygłodniały potwór atakuje coraz zacieklej i wydaje się niezniszczalny… Czy Frigiel i jego przyjaciele zdołają cało ujść z Kresu? Czy odnajdą Enorę, zanim ta przywoła Pożeracza do Odległych Lądów? Czy zdążą dotrzeć na legendarne podniebne wyspy Oriel, by tam szukać pomocy? Jedno jest pewne: Enora jeszcze nie raz ich zaskoczy…

„Rysowanie w stylu Minecraft. Wydanie II”

Gra Minecraft ukazała się w 2011 roku. Pozwala milionom graczy z całego świata zbierać sześciany nazywane „blokami”. Dzięki tej książce nauczysz się, jak rysować minecraftowe kształty za pomocą specjalnej siatki i kreować świat gry zwykłymi kredkami! Znajdziesz tu ponad 80 przykładowych rysunków, które podzielono tematycznie. Postacie, zwierzęta, potwory i dekoracje… Cała gra komputerowa na papierze! Każdy rysunek rozrysowano na poszczególne etapy powstawania. Te z kolei pokazują, w jaki sposób łączyć ze sobą bloki uniwersum Minecrafta. A kiedy już zrozumiesz zasady rządzące perspektywą, nic nie powstrzyma cię przed tworzeniem własnych modeli… Na niezliczone sposoby, tak samo jak w grze!

Ćwiczenia w edukacyjnej serii dla przedszkolaków w duchu metody Marii Montessori autorstwa Bogumiły Zdrojewskiej – „Poznaję świat i przyrodę”, „Moje pierwsze literki i cyferki” oraz „Moje pierwsze wyrazy”.

Poznaję świat i przyrodę”

Ile kropek ma biedronka? Które zwierzęta wykluwają się z jaja? Z ilu planet składa się Układ Słoneczny? Jak powstaje cień? Co zrobić, by oszczędzać wodę? Dzieci ciągle zadają pytania, ponieważ są ciekawe świata i chętnie uczą się nowych rzeczy, a przy tym traktują naukę jak zabawę. Pomóż dziecku w odkrywaniu otaczającego je świata, wykorzystując elementy nauki metodą Montessori.

W tej książce znajdziesz piękne ilustracje i różnorodne ćwiczenia, które nie tylko poszerzają wiedzę dziecka o przyrodzie, lecz także pomagają w nauce pisania, wzbogacają jego język i rozwijają myślenie matematyczne. Są w niej labirynty, łamigłówki i kolorowanki dostosowane do umiejętności i percepcji przedszkolaków.

Moje pierwsze literki i cyferki”

Dziecko w wieku 4–5 lat jest ciekawe świata, ma chłonny umysł i chętnie się uczy nowych rzeczy, ponieważ pisanie i czytanie, liczenie, rysowanie, wycinanie, malowanie czy przeprowadzanie prostych doświadczeń fizycznych to dla niego nie tylko nauka, ale przede wszystkim doskonała zabawa.

Możesz wspomóc rozwój swojej pociechy, korzystając z zawartych w tej książce różnorodnych ćwiczeń językowych, matematycznych, przyrodniczych i plastycznych bazujących na metodzie opracowanej przez Marię Montessori. Towarzysz dziecku w wykonywaniu ćwiczeń: objaśniaj polecenia, bądź uważnym i wrażliwym przewodnikiem po otaczającym świecie.

Moje pierwsze wyrazy”

Umysł dziecka w wieku 4–5 lat stale się rozwija. Jest ono ciekawe świata i chętnie uczy się nowych rzeczy, a przy tym traktuje naukę jak zabawę. W tym wieku poszerza swój zasób słów, próbuje poznawać pierwsze litery, czytać sylaby i łączyć je w słowa. Warto więc wspomóc swoją pociechę w nauce pisania i czytania, korzystając z zawartych w tej książce różnorodnych ćwiczeń językowych bazujących na metodzie opracowanej przez Marię Montessori. Towarzysz dziecku w wykonywaniu zadań: objaśniaj polecenia, bądź uważnym i wrażliwym przewodnikiem po otaczającym was świecie.

Król, który zakazał ciemności”

Był sobie chłopiec, który bał się ciemności. Nie ma w tym nic niezwykłego – bywa przecież, że dzieci boją się ciemności. Ten chłopiec był jednak księciem i kiedy został królem postanowił raz na zawsze rozprawić się z ciemnością – wprowadził prawo, które jej zakazywało. Król, który bał się ciemności to opowieść o władzy, rewolucji i o tym, że aby docenić światło, potrzebujemy również ciemności.

Książka autorstwa Emily Haworth-Booth w tłum. Michała Zacharzewskiego została wydane w ramach projektu pt. ,,Read, Meet, Explore: Becoming European for Beginners”, którego wspólnym mianownikiem są tolerancja, odwaga poznawania świata i życzliwość.

Każde dziecko uwielbia oglądać bajki. „Sonic 2: Szybki jak błyskawica”, „Pan Wilk i spółka”, czy „Dogtanian. Psi muszkieterier” ? Na premierowe pełne przygód animacje zaprasza Cinema 3D w Świdnicy. Świdnickie kino dla najmłodszych widzów w ramach konkursu przygotowało aż 12 biletów na dowolne seanse.

Aby wziąć udział w zabawie należy przysłać zgłoszenie na adres [email protected]. Pytanie konkursowe brzmi: Jaki był Twój najszczęśliwszy dzień? Odpowiedź może być ujęta na fotografii, we własnoręcznym rysunku, który po sfotografowaniu należy wysłać na naszego maila lub w kilku wyjaśniających zdaniach, wpisanych w treści zgłoszenia. Mail zatytułowany „Dzień Dziecka” powinien zawierać także imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (osoby pełnoletniej), wybór nagrody oraz zgodę na publikację – zdjęć, wizerunku dziecka (jeśli w tej formie zostanie wysłane zgłoszenie) i danych osobowych, które pojawią się w ogłoszeniu o rozstrzygnięciu konkursu na portalu Świdnica24. Na fotografie czekamy do 31 maja do godz. 10.00. Rozwiązanie konkursu zostanie opublikowane na portalu Świdnica24. Najciekawsze zgłoszenia nagrodzi jury konkursowe. Tego samego dnia po rozstrzygnięciu konkursu powiadomimy Was o wygranej. Nagród nie wysyłamy! Ogłoszenie wyników konkursu wraz ze zwycięskimi zdjęciami opublikowane zostanie na portalu Świdnica24.pl. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znaleźć można TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/red./

Poprzedni artykuł10 milionów na rewitalizację dwóch śródmiejskich podwórek. Jak się zmienią?
Następny artykuł„IO” Jerzego Skolimowskiego nagrodzony na festiwalu filmowym w Cannes. Zdjęcia kręcono przy zaporze Jeziora Bystrzyckiego