Strona główna 0_Slider Coraz bliżej zakończenia remontu ulicy Sikorskiego. W środę wraca ruch dwukierunkowy

Coraz bliżej zakończenia remontu ulicy Sikorskiego. W środę wraca ruch dwukierunkowy [FOTO]

0

W połowie czerwca mają zakończyć się prace związane z przebudową fragmentu ulicy Władysława Sikorskiego, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Strzegomską do skrzyżowania z ulicą Langiewicza. Świdnicki magistrat informuje o planowanych zmianach w organizacji ruchu i przywróceniu od środy przejazdu w obu kierunkach na remontowanym odcinku.

Wykonana została już jezdnia w głównym przebiegu remontowanego fragmentu ulicy Sikorskiego, dlatego też od środy, 1 czerwca wprowadzony zostanie tam ruch dwukierunkowy. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, ponieważ jest to nadal obszar robót drogowych. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa czerwca tego roku. Nowe zatoki autobusowe na tym odcinku nie będą jeszcze czynne – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W ramach inwestycji powstanie nowa konstrukcja jezdni, zatok autobusowych i chodników. Wybudowano sięgacz do budynków mieszkalnych nr 42 A-E oraz parking naprzeciwko szkoły. Dobudowana będzie droga rowerowa. Równocześnie wykonano nowe oświetlenie drogowe, a także przebudowano kanalizację deszczową. Wraz z robotami drogowymi prowadzone były prace instalacyjne realizowane przez ŚPWiK. Wykonawcą zadania jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Jego koszt to ponad 2 miliony 900 tysięcy złotych – dodaje Dzwonkowska.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo to jest fulfillment?
Następny artykułSztuczne lodowiska