Strona główna Artykuł sponsorowany Sztuczne lodowiska

Sztuczne lodowiska

0

Lodowisko z plastiku od wielu dziesięcioleci jest zamiennikiem i alternatywą dla lodowisk chłodniczych, które są zbyt energochłonne, trudne w transporcie i wymagają dodatkowej energii i kosztów. Za granicą lodowiska plastikowe są bardziej znane niż w naszym kraju, jednak w ostatnich latach na naszym terytorium obserwuje się wzmożone zapotrzebowanie na alternatywę dla lodu, zwłaszcza że zimy nie oznaczają już stabilnych warunków do produkcji naturalnego lodu, a lodowiska chłodnicze wyższe zużycie energii. Dziś jakość materiałów zastępujących lód jest już na tak wysokim poziomie, że jazdę na sztucznym lodowisku można niemalże porównać do jazdy na łyżwach na tradycyjnym lodowisku, przynajmniej pod względem właściwości fizjologicznych i mechanicznych. Oznacza to, że ruch na łyżwach jest taki sam jak na sztucznym lodowisku, m.in. metoda hamowania.

Lód syntetyczny– to solidny materiał polimerowy przeznaczony do jazdy na łyżwach z normalnymi metalowymi ostrzami . Lodowiska są zbudowane z paneli blokujących. Lód syntetyczny jest czasami nazywany sztucznym lodem, ale termin ten jest niejednoznaczny, ponieważ oznacza również mechanicznie zamrożoną powierzchnię do jazdy na łyżwach utworzoną przez zamrażanie wody za pomocą sprzętu chłodniczego. Wszystkie syntetyczne panele lodowe są zbudowane z jednoczęściowej konstrukcji i można je przesuwać po obu stronach. Grubość panelu jest jednolita oraz solidna na całej powierzchni i jest tak wyprofilowana, aby układała się praktycznie bezproblemowo.

Zalety lodowiska sztucznego

  1. Produkt ekologiczny, nietoksyczny i nadający się do recyklingu (certyfikowany przez CSIC). Brak wydatków na energię. Inne tory mogą osiągnąć zużycie ponad 2000 kw/dobę, co odpowiada wydatkowi energii ok. 300 mieszkań!
  1. Szybki i łatwy montaż i demontaż. Nie potrzebujesz żadnego specjalnego personelu ani maszyn. Może być stosowany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Można go zainstalować na każdej płaskiej powierzchni, o dowolnym kształcie i rozmiarze, a także jest łatwy w transporcie
  2. Używane są te same łyżwy, które są używane do lodu
  3. Warunki klimatyczne go nie zarysowują
  4. Ograniczone ryzyko kontuzji ze względu na klasa amortyzacji w przypadku upadku
  5. Certyfikowana jakość produktu, gwarancja 10 lat!
  6. Łatwa konserwacja (co 10 dni)
  7. Możliwość użytkowania obu stron paneli.

Lodowisko syntetyczne Cena – wynajem lodowisk

Branża wynajmu lodowisk rośnie, ale nadal istnieją wątpliwości co do jego rentowności lecz wynajem lodowiska jest opłacalny, o ile przestrzegasz pewnych zasad, które zapewniają sukces lodowiska. Poszukaj sponsorów lub reklamodawców, aby zapewnić sukces wynajmu lodowiska. Aby rozpocząć taki projekt, potrzebna jest znaczna inwestycja i im więcej tym lepiej. Czemu? Inwestycja determinuje wymiary toru, reklamę i jej lokalizację – podstawowe czynniki jej opłacalności. Lodowisko sztuczne to idealne miejsce na wycieczki szkolne, czy imprezy pracownicze. Chcąc osiągnąć sukces w branży należy zainwestować w reklamę, która sprawi że lodowisko całoroczne przyciągnie klientów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCoraz bliżej zakończenia remontu ulicy Sikorskiego. W środę wraca ruch dwukierunkowy [FOTO]
Następny artykułJaki wybrać telewizor, by nie żałować?