Strona główna 112 Wsparcie dla świdnickiej drogówki

Wsparcie dla świdnickiej drogówki

0

Świdnicka drogówka zyskała nowe narzędzie do walki z piratami drogowymi. Od kilkunastu dni policyjne kontrole odbywają się z użyciem specjalistycznego oświetlenia do miernika prędkości TruCAM II.

Nowe urządzenie ma zarówno tryb nocny, jak i funkcję automatycznego ustawiania ostrości. Zatem kierowcy muszą mieć się na baczności nie tylko w dzień, ale i w nocy. TruCAM II ma możliwość namierzenia pojazdu z odległości do 1200 metrów. Może pracować zarówno w czasie ostrej zimy, jak i bardzo wysokiej temperatury – od -30 st. C do +60 st. C.

Jak informuje zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy Szymon Szczepaniak, kontrole prędkości na terenie gminy Świdnica prowadzone są na podstawie analizy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Miernik wraz z oświetleniem używany jest w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz tam, gdzie kierowcy najczęściej przekraczają dopuszczalną prędkość.

Tylko w ostatnich 2 tygodniach marca br. na drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, znajdujących się w granicach administracyjnych gminy odnotowano 115 wykroczeń dot. przekroczenia dozwolonej prędkości. Do pomiarów wykorzystano specjalistyczne oświetlenie miernika prędkości TruCAM II, którego zakup był możliwy dzięki wsparciu gminy Świdnica.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułZmarł Stanisław Kowalski. Za kilka dni skończyłby 112 lat
Następny artykułW Lutomi Dolnej powstaje gigantyczna palma wielkanocna