Strona główna Wydarzenia Świdnica Trwa zbiórka pieniędzy na obiady dla uczniów z Ukrainy

Trwa zbiórka pieniędzy na obiady dla uczniów z Ukrainy

0

Świdnicka Fundacja z Innej Bajki apeluje o wsparcie zbiórki pieniędzy na obiady dla małych uchodźców z Ukrainy. To grupa 20 uczniów w wieku od 6 do 14 lat, którzy po wybuchu wojny w ich kraju znalazła schronienie w Świdnicy. Fundacja dzięki wpłatom darczyńców zebrała już część potrzebnych środków, ale żeby zapewnić dzieciom posiłki do końca roku szkolnego potrzeba jeszcze 3 tysięcy złotych.

Dzieci z Ukrainy dotarły na Dolny Śląsk w połowie marca i już rozpoczęły naukę w Szkole Podstawowej “Bliżej Dziecka” w Świdnicy. Dzieci nie mają jednak wyżywienia w szkole, dlatego z pomocą ruszyła Fundacja z Innej Bajki, która postanowiła zorganizować dla nich zbiórkę pieniędzy. Dzięki wpłatom darczyńców, uczniowie z Ukrainy mają szansę na posiłek do końca roku szkolnego. Na ten cel potrzeba w sumie 10 000 złotych. Brakuje jeszcze 3 tysięcy złotych.

Liczy się każdy gest i każda najdrobniejsza wpłata. Chcemy mieć pewność, że te dzieci do czasu objęcia ich systemową opieką, przynajmniej raz dziennie będą mogły zjeść ciepły posiłek. To ogromne wsparcie dla samych uczniów oraz ich rodziców, którzy próbują tutaj w Polsce na nowo ułożyć sobie życie. Wiemy, że dzieci zostaną z nami na pewno do wakacji, dlatego w ich imieniu dziękujemy za każdą wpłatę – wyjaśnia Sylwia Łabuda, Prezes Fundacji Z Innej Bajki.

Koszt jednego obiadu to 8 złotych. Fundacja deklaruje, że jeśli uda się zebrać więcej, niż 10 000 złotych to środki zostaną wykorzystane na pomoc innym dzieciom ze szkół i przedszkoli w Świdnicy.

Wpłaty można dokonywać poprzez serwis Zrzutka.pl. Link: https://zrzutka.pl/xc8jwa


Fundacja Z Innej Bajki jest organizacją pozarządową, która powstała z ogromnej chęci działania na rzecz dzieci i młodzieży, by wspierać ich rozwój, propagować ideę świadomej edukacji, wyrównywać szanse życiowe dzieci i młodzieży by sytuacja materialna nie stanowiła bariery w dostępie do rozwoju i edukacji, pomagać osobom z niepełnosprawnością. W sercu naszych działań dostrzegamy 4 obszary: świadoma edukacja, rodzicielstwo bliskości, zmiana otoczenia i wyrównywanie szans.

/Informacja organizatora/

Poprzedni artykułOkiem prawnika: Czy jest sposób na uciążliwego sąsiada?
Następny artykułSzykują się do egzaminu na kartę rowerową