Strona główna Polityka Transfer z Nowoczesnej do Nowej Lewicy. I jest nowy klub

Transfer z Nowoczesnej do Nowej Lewicy. I jest nowy klub

0

Dzięki zmianie barw partyjnych przez jedną z radnych, w Radzie Powiatu powstał nowy klub. Magdalena Urbańska-Malucha dokłada wszelkich starań, by swojej decyzji nie wytłumaczyć.

Zdjęcie udostępnione przez radnego Krystiana Wereckiego

Magdalena Urbańska-Malucha startowała do Rady Powiatu z komitetu wyborczego Nowoczesna. Wyborcy tej partii nie mają już przedstawiciela w radzie, bowiem wybrana przez nich pani radna przeniosła swoje sympatie polityczne na Nową Lewicę. Trzy osoby wystarczą, by powołać klub i tak też się stało 29 marca. – Jest to kolejny etap tworzenia struktur organizacji w naszym regionie i prac przy tworzeniu programu wyborczego do najbliższych wyborów samorządowych. Będę dożył do tego, aby Nowa Lewica najlepiej jak to tylko możliwe reprezentowała interesy mieszkańców Powiatu Świdnickiego oraz stanowiła realną alternatywę dla pozostałych komitetów wyborczych. Przed nami mnóstwo spotkań i rozmów z różnymi środowiskami. Jestem jednak pewien, że wspólnie z obecnymi samorządowcami, a także działaczami uda nam się stworzyć najlepszą ofertę programową dla mieszkańców naszego regionu – mówi przewodniczący Nowej Lewicy Powiatu Świdnickiego i szef klubu radnych, Krystian Werecki. Jak podaje radny Werecki, Klub Radnych Nowej Lewicy w Radzie Powiatu w Świdnicy tworzą Magdalena Urbańska-Malucha (przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania), Kazimierz Chajduga (przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Promocji) oraz Krystian Werecki (przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych).

Pani Magdalena Urbańska-Malucha, która uzyskała mandat radnej powiatowej reprezentując Nowoczesną, postanowiła po raz kolejny zmienić szyld partyjny. Szanuję jej decyzję, tym bardziej, że pozostała dalej po opozycyjnej stronie sceny politycznej – komentuje Jacek Iwancz, świdnicki działacz Nowoczesnej, radny Sejmiku Dolnośląskiego. – Odnośnie przyłączenia się Magdaleny Urbańskiej Maluchy do Lewicy – bo nie nazwałbym tego przejściem, mogę powiedzieć, że Magda wystąpiła z Nowoczesnej już na jesieni 2021 roku i nadal żyjemy w pełniej zgodzie. Motywy odejścia – to już pytanie do Magdy. Dla mnie najważniejsze jest to, że przyłączając się do Lewicy została po właściwej stronie sceny politycznej – mówi w tym samym tonie radny Nowoczesnej w Radzie Miejskiej Świdnicy Lech Bokszczanin.

Zadanie pytania radnej jest prawdziwą sztuką. W Biuletynie Informacji Publicznej zawarta jest informacja, że kontakt z Magdaleną Urbańską-Malucha jest możliwe poprzez telefon biura rady. Urzędniczka oddzwania, ze radna nie wyraża zgody na podanie numeru telefonu ani e-maila. Radna nie założyła konta na poczcie biura rady i zarządu powiatu świdnickiego, choć miała taką możliwość. Nie podaje żadnej innej formy kontaktu. Podjęliśmy próbę zadania pytań przez adres ogólny biura rady i zarządu. Odpowiedź zamieścimy w tym miejscu po jej otrzymaniu.

Odpowiedź radnej, nadesłana za pośrednictwem Biura Rady Powiatu 6 kwietnia 2022r.:

„W odpowiedzi na przesłane pytania pragnę poinformować, że od 8 lat sprawuję mandat radnej powiatu świdnickiego, podejmując inicjatywy w oparciu o ich ocenę merytoryczną, a nie przynależność partyjną.  Wspólnie z kolegami z rady-Krystianem Wereckim i Kazimierzem Chajdugą współpracujemy w ramach Komisji Finansów oraz Radzie Społecznej Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy. Współpracę tę oceniam bardzo dobrze, stąd zdecydowałam się poprzeć założenia nowego Klubu. Niezależnie od tego, będę dalej reprezentować swoich wyborców, których zachęcam do kontaktu przez Biuro Rady.”

Poprzedni artykułPiekli ciasta, zatańczyli i zbierali datki
Następny artykułBus pełen darów i czek na prawie 12 tysięcy euro od partnerskiego Lampertheim [FOTO]