Strona główna Bez kategorii Piekli ciasta, zatańczyli i zbierali datki

Piekli ciasta, zatańczyli i zbierali datki

0

Ponad 3 tysiące złotych udało się zebrać podczas dwóch z wielu akcji, organizowanych w ostatnim tygodniu w Świdnicy na rzecz pomocy dzieciom i rodzinom, które uciekając przed wojną znalazły schronienie w Świdnicy.

Podczas Koncertu Wiosennego Poparcia dla Ukrainy, który odbył się 24 marca w sali teatralnej ŚOK, udało się zebrać do puszek 1564,76 złotych. W porozumieniu z organizatorem zbiórki, Caritas Diecezji Świdnickiej, zdecydowaliśmy się przekazać kwotę na zakup odzieży i najpotrzebniejszych artykułów dla podopiecznych domów dziecka w Iwano-Frankiwsku i Winnicy, którzy przebywają obecnie w budynkach Schroniska dla Nieletnich – poinformował Świdnicki Ośrodek Kultury.

Fot. Świdnicki Ośrodek Kultury

To był dobry dzień! Podczas niedzielnego kiermaszu charytatywnego zebraliśmy 1750 zł. Cała kwota zostanie przekazana na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, osobom, które wsparły nas w pieczeniu ciast i uczestnikom Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdnicy, którzy pełnili dyżur w kawiarence – podsumowują organizatorzy kiermaszu ciast w Ważka Art Café.

/opr. red./

Poprzedni artykułKontrolowali trzeźwość kierowców
Następny artykułTransfer z Nowoczesnej do Nowej Lewicy. I jest nowy klub