Strona główna Artykuł sponsorowany TOP 5 najpiękniejszych miejsc w Istrii

TOP 5 najpiękniejszych miejsc w Istrii

0

Istria, jest największym półwyspem na Morzu Adriatyckim, należy do Chorwacji i od wielu już lat, cieszy się niesłabnącą popularnością, wśród turystów z całego świata. W tym artykule, przedstawione zostały Top 5, wartych zobaczenia oraz najpiękniejszych miejsc, w całej Istrii. Polacy, chętnie ją odwiedzają i spędzają wakacje w Istrii lub urlop, korzystając w tym celu, z ofert wypoczynkowych, firm podróży lub też, decydując się na samodzielny, wyjazd całą rodziną. Półwysep, przyciąga uwagę odwiedzających, ze względu na sprzyjający, ciepły klimat, bliskość morza oraz dużą liczbę, zorganizowanych miejsc, przeznaczonych specjalnie dla turystów. Istria, to miejsce, które jednoczy trzy kraje, Chorwację, Słowenię i Włochy. 

Kąpielisko Opatija
Opatija, liczy sobie około 7000 mieszkańców i jest cenionym oraz popularnym w Europie, uzdrowiskiem letnim i zimowym. Jest również, jednym z największych, chorwackich miast Istrii. Jest tam dużo cieplej niż w Polsce, a średnia temperatura w ciągu roku, osiąga 14 stopni C. Zwiedzając, i korzystając z wód oraz plaż chorwackiego kąpieliska, nie tylko skorzystamy z bogactwa, jakie zaoferować nam może Adriatyk, ale także, będziemy mieli okazję, spędzić czas w miejscu, niezwykle różnorodnym, pod względem bogactwa, śródziemnomorskiej roślinności. Wspaniałe plaże Opatij, powinny zaskoczyć, nawet te osoby, które nie przepadają, za wygrzewaniem się na morski piasku. Na początku XX wieku, Opatija, uważana była za stolicę, austriackiej Riwiery. Spędzając urlop i wypoczywając w tym wciąż atrakcyjnym kąpielisku, nie możemy nie udać się, do opactwa benedyktynów i kościoła św. Jakuba, który został wybudowany w 1506 roku.

Miasto Portoroz
Inaczej nazywane przez lokalnych mieszkańców Portem Róż, pomimo tego, że położone jest na półwyspie Istria, to należy do Słowenii. Miasteczko położone jest na południu, a niedaleko od niego, znajduje się również ciekawa turystycznie, miejscowość, Piran. Chcąc spędzić czas w Portoroz, musimy zwrócić uwagę na koszty. Ta niewielka miejscowość, to ekskluzywny i popularny kurort, w którym ceny, są znacznie wyższe niż w innych, tego typu miejscach. Miasto liczy około 3000 mieszkańców i położone jest na samym wybrzeżu, Morza Adriatyckiego. Historycznie ważną pamiątką, którą warto jest zwiedzić i zobaczyć w swoim planie dnia, w trakcie pobytu w Istrii, są dawne magazyny soli, która była od wieków wydobywana na terenie Portoroz.

Autonomiczny region Triestu
Ten port morski, w północno – wschodnich Włoszech, jest znanym na całym świecie miastem, słynącym z tego, że od 2020 roku, pełni funkcję Europejskiej Stolicy Nauki oraz jest miejscem bardzo reprezentatywnym politycznie. Wysoka ranga Triestu, sprawia, iż często, odbywają się tam, wszelkiego rodzaju, ważne spotkania reprezentantów państw Europy, szczyty i międzynarodowe spotkania, przedstawicieli rządów. Miasto, jest siedzibą Sekretariatu Inicjatywy Środkowoeuropejskiej. Z Triestu, pochodzą takie wybitne osoby, jak pisarz i dziennikach, Enzo Bettiza, poeta Umberto Saba czy powieściopisarka, Susanna Tamaro. Triest, to także przepiękny teren i krajobrazy. Miasto, ulokowane jest na samej krawędzi płaskowyżu Kras, który naturalnie łączy się, z krawędzią wybrzeża Dalmacji. Spędzając wakacje w Istrii, nie będziemy mogli narzekać na chłód czy niekorzystny klimat, ponieważ w regionie tym panuje, sprzyjająca aura śródziemnomorska.

Muggia. Miasto gór
To włoskie miasteczko, położone w regionie Friuli-Wenecji Julijskiej, graniczące ze Słowenią. Położone jest na zboczu, malowniczej Zatoki Triesteńskiej i jak na miasta półwyspu Istria, jest nawet dość liczebne, pod względem zamieszkujących je, rdzennych mieszkańców. Architektura gminy, jest bardzo interesująca, ze względu na to, iż zachowała styl, znakomitej weneckiej oraz austriackiej, historii. Miejscowość, nie jest bardzo popularna i nie wiadomo jak znana. Powinno to, zachęci do jej odwiedzenia, osoby, które nie lubią tłumów i spędzania czasu, w zbyt przeludnionych, miejscowościach wypoczynkowych. Muggia, to również wzgórza i góry, takie jak wzgórza Monti di Muggia, góry Castelli, góry St. Michele czy Góry Zuc czy Monte d’Oro. Osoby lubiące wspinaczkę i piesze spacery górskimi szlakami, nie pożałują swojej decyzji, jeśli zdecydują się na pobyt w Muggi.

Jaskinie w Puli i ciekawostki agroturystyki
Pula, to ósme co do wielkości, miasto w Chorwacji. Zwiedzając je, nie możemy, nie trafić na słynne, pulleńskie jaskinie, takie jak jaskinia Romualda, która kryje w sobie pozostałości z epoki kamienia. W okolicy Puli, znajduje się więcej tego typu stanowisk, które koniecznie trzeba zobaczyć, przy okazji swojego tam pobytu. Stale rosnącą popularnością na półwyspie, cieszy się agroturystyka. Po 1994 roku, tuż po zakończeniu wojny jugosłowiańskiej, pojawiło się na terenie Istrii, wiele gospodarstw, oferujących swoje usługi noclegowe, licznie odwiedzającym półwysep, turystom oraz ich rodzinom. Dzięki skorzystaniu z tej, często bardzo ekstrawagancko przygotowanej formy, wypoczynku i wakacji w Istrii, dowiemy się tego, jak naprawdę, wygląda styl życia mieszkańców półwyspu oraz na pewno, lepiej poznamy ich nawyki oraz obyczaje.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzym zajmowali się poszewnicy? Mieli w Świdnicy własną ulicę, a jej część przetrwała do dzisiaj
Następny artykułSportowy sezon WKKW w Polsce nabiera tempa