Strona główna Wydarzenia Marcinowice Rusza wielka wymiana ulicznego oświetlenia. Prace pochłoną ponad milion złotych

Rusza wielka wymiana ulicznego oświetlenia. Prace pochłoną ponad milion złotych

0

Blisko tysiąc punktów oświetleniowych na terenie gminy Marcinowice zostanie w najbliższych miesiącach wymienionych na nowoczesne oprawy uliczne LED.

zdjęcie ilustracyjne

Pod koniec marca podpisano umowę z wybraną w przetargu firmą Telfa. Zgodnie z umową modernizacja systemu oświetlenia ulicznego wykonana zostanie w przeciągu ośmiu miesięcy i polegać będzie na wymianie 998 starych, wysłużonych opraw, montażu wysięgników, bezpieczników, przewodów zasilających, wykonaniu badań, pomiarów i obliczeń fotometrycznych.

W Gminie Marcinowice eksploatowanych jest ponad tysiąc opraw oświetlenia drogowego, z czego większość stanowią oprawy 10, 15 a nawet 20-letnie z sodowymi źródłami światła. Nowoczesne lampy LED-owe zmniejszą przede wszystkim koszty zużycia energii elektrycznej, zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców, skutecznie doświetlą drogi i chodniki oraz wpłyną na wygląd i estetykę naszych miejscowości. To także wymierny nasz wkład w ochronę środowiska – wskazują przedstawiciele gminy.

Wartość inwestycji to ponad 1 mln 221 tys. zł, z czego 96% pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułPodziękowali za pomoc i poczęstowali tradycyjnymi potrawami podczas Festynu Wdzięczności [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPowstaje piąta klasa przygotowawcza dla młodzieży z Ukrainy