Strona główna 0_Slider Podziękowali za pomoc i poczęstowali tradycyjnymi potrawami podczas Festynu Wdzięczności

Podziękowali za pomoc i poczęstowali tradycyjnymi potrawami podczas Festynu Wdzięczności [FOTO/VIDEO]

0

Pierogi, pyszne pielmieni oraz prawdziwy barszcz ukraiński czekały na świdniczan, którzy w niedzielę odwiedzili Polsko-Ukraiński Festyn Wdzięczności. Wydarzenie zostało zorganizowane po to, by podziękować mieszkańcom miasta za ofiarność i pomoc w ciężkich dla Ukraińców i Ukrainek chwilach. Dzień wcześniej w Klubie Bolko odbył się koncert benefitowy świdnickich artystów dla Ukrainy.

Podczas festynu świdniczanie mogli posmakować tradycyjnych potraw z Ukrainy: pierogów, pysznych pielmieni czy pożywnego, prawdziwego barszczu ukraińskiego. Polskim akcentem był bigos. – Wszystko zostało przygotowane przez gości z Ukrainy oraz wolontariuszy – mówił Jan Dzięcielski, przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy.

Oprócz podziękowania dla mieszkańców Świdnicy ważne jest dla nas, aby osoby, które przyjechały do miasta mogły zintegrować się i stać się tym samym jego częścią. To bardzo ważne, aby czuły się u nas jak najlepiej – podkreślali z kolei organizatorzy wydarzenia. Sam festyn był również okazją do tego, by okazać wdzięczność świdniczanom, którzy bardzo aktywnie włączyli się w pomoc dla uchodźców, okazując im nie tylko serce, ale dając też bezpieczne schronienie.

W trakcie wydarzenia prowadzona była też zbiórka datków. Jak poinformował wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Lech Bokszczanin, podczas festynu udało się uzbierać blisko sześć tysięcy złotych.

Z kolei w sobotę w Klubie Bolko odbył się koncert, z którego dochód trafi do organizacji zajmujących się pomocą Ukrainie. Na scenie wystąpili artyści prezentujący pop, rock, metal, blues, etno-folk i alternatywne brzmienia.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWspólnie posprzątali brzegi Nysy Szalonej [FOTO]
Następny artykułRusza wielka wymiana ulicznego oświetlenia. Prace pochłoną ponad milion złotych