Strona główna 112 Podała oszustowi dane na tacy

Podała oszustowi dane na tacy

0

Kolejna osoba nie posłuchała apeli, by nie klikać w nieznane linki i nie podawać wszystkich danych do logowania na konto. Świdniczanka straciła 1800 złotych.

– Do świdnickiej komendy zgłosiła  się 26-latka, który została  oszukana w trakcie transakcji internetowej. Kobieta  wystawiła  do sprzedaży na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych telefon komórkowy za kwotę 650 zł. Na odzew zainteresowanego nie trzeba było długo czekać, bo już po godzinie odezwała się osoba chętna, by zakupić wystawiony telefon. Osoba sprawiała wrażenie bardzo zainteresowanej i dlatego, by wszystko trwało jak najszybciej, wysłała link, żeby 26-latka mogła odebrać pieniądze za towar – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

– Link wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca otworzył go. Pojawiły się ikony banków, wiec 26-latka nieświadoma oszustwa wybrała swój bank. Następnie uzupełniła formularz  – wpisując tam login i hasło do bankowości elektronicznej,  niestety spowodowało to, że przestępcy uzyskali dostęp do konta bankowego kobiety oraz zgromadzonych  tam środków. Przestępcy bez żadnej zwłoki zalogowali się na koncie kobiety i wygenerowali 2 kody BLIK, a następnie wypłacili pieniądze z jej konta.  Gdy 26-latka zalogowała  się na swoje konto, okazało się, że ktoś dokonał  wypłaty z jej konta łącznie na kwotę 1800 złotych – dodaje rzeczniczka.

/opr. red./

Poprzedni artykułCertyfikaty, atesty i inne, czyli czym kierować się podczas zakupów dla dziecka?
Następny artykułCzy płatki musli warto jeść podczas redukcji masy ciała?