Strona główna Artykuł sponsorowany Czy płatki musli warto jeść podczas redukcji masy ciała?

Czy płatki musli warto jeść podczas redukcji masy ciała?

0

Śniadanie musi dostarczać nam odpowiednią dawkę energii oraz wszystkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Zwłaszcza podczas redukcji masy ciała. Pozbywanie się zbędnej tkanki tłuszczowej nieodzownie kojarzy się nam z obecnością musli w naszej diecie. A dlaczego? Bo jest ono zdrowe i korzystnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu, a do tego syci na długo i pozwala unikać nieplanowanych przekąsek na redukcji. Dlaczego jeszcze płatki musli warto jeść podczas redukcji masy ciała?

Węglowodany —  jeden z fundamentów zdrowego odżywiania!
Według piramidy zdrowego żywienia węglowodany są głównym filarem zdrowej diety. Nic dziwnego. Stanowią one bowiem źródło potrzebnej organizmowi energii. A musli, w którego składzie dominują płatki zbożowe, jest doskonałym źródłem węglowodanów złożonych. To dobre węglowodany. Nasz organizm je lubi. A dlaczego? Węglowodany złożone trawione są stopniowo przez nasz organizm. Spożywając je, nie narażasz się na gwałtowny wzrost cukru we krwi. Tym samym, unikasz napadu głodu, gdy poziom cukru we krwi spada. A co więcej, czujesz się dłużej syty. Odpowiednio skomponowane musli, zawierają dużą ilość składników mineralnych m.in. kwas foliowy, żelazo, magnez i cynk. A także witamin np. tych z grupy B.

Decydując się na dołączenie do jadłospisu musli podczas diety redukcyjnej, pamiętaj jednak o tym, że jest ono stosunkowo wysokokaloryczne. A w szczególności dodatki, które urozmaicają jego smak. Zwróć więc uwagę na ilość spożywanego przez Ciebie musli. Wprawdzie kalorie dostarczone do organizmu za sprawą musli to dobre kalorie. Jednak należy pamiętać, że bez deficytu kalorycznego nie schudniesz. W celu ograniczenia kalorii wybieraj całe orzechy zamiast masła orzechowego, chudy nabiał zamiast pełnotłustego i świeże owoce, zamiast tych kandyzowanych lub suszonych.

Błonnik – cichy pomocnik podczas redukcji
Musli to nieocenione źródło błonnika pokarmowego. Błonnik bezpośrednio wspiera pracę przewodu pokarmowego. Jego odpowiednia ilość w diecie jest zatem bardzo ważna u każdej osoby. O właściwą podaż błonnika do organizmu w szczególności powinny zadbać osoby będące na diecie redukcyjnej. Błonnik wspomaga prawidłową przemianę materii. Dzieje się tak, ponieważ wspiera prawidłową pracę jelit. Wpływa to korzystnie na regulację metabolizmu. Za sprawą obecności błonnika w spożywanym przez nas pokarmie, przez dłuższy czas utrzymuje się u nas uczucie sytości. Co to oznacza w praktyce? Mianowicie to, że dbając o to, aby spożywane przez nas produkty zawierały dużą ilość błonnika, jesteśmy dłużej syci.

Czytaj skład!
Chcąc kupić musli, będąc na diecie, zwracaj uwagę na jego skład. Czyha tu bowiem na konsumentów wiele niemiłych niespodzianek. Z teoretycznie zdrowego produktu nagle robi się produkt o dużej zawartości cukru i szkodliwych substancji. Wybierając musli, zwróć uwagę na to, czy w jego składzie nie dominuje cukier. Pamiętaj, że syrop glukozowo-fruktozowy to również cukier. Często zamiast cukru, zwłaszcza w produktach okrzykniętych przez producentów mianem „fit”, znaleźć można szkodliwy dla zdrowia słodzik aspartam. Zwróć również uwagę na to, czy w składzie musli nie znajduje się olej palmowy. Jest on bardzo szkodliwy dla organizmu. Wybieraj proste produkty z jak najmniej przetworzonych składników.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPodała oszustowi dane na tacy
Następny artykułSymbolicznie odsłonili mural poświęcony świdnickiej pisarce [FOTO]