Strona główna Artykuł sponsorowany Certyfikaty, atesty i inne, czyli czym kierować się podczas zakupów dla dziecka?

Certyfikaty, atesty i inne, czyli czym kierować się podczas zakupów dla dziecka?

0

Na rynku istnieje wiele sklepów z akcesoriami typowo dla dzieci. Jednak czy każdy posiada specjalne atesty i certyfikaty? Z pewnością nie, dlatego tak istotne jest, aby dokładnie sprawdzać, co się kupuje dla maluchów. Jeśli jesteś rodzicem, z pewnością chcesz dla swojej pociechy jak najlepiej. Kupując coś dla niej, decyduj się głównie na produkty ze specjalnymi symbolami i grafikami. Co oznaczają? Sprawdź i wybieraj tylko najlepsze sklepy dla dzieci!

Jak wybrać najlepszy sklep z akcesoriami dla dzieci?
Noworodki i niemowlaki cechują się nie tylko bardzo wrażliwą skórą, ale również tym, że praktycznie wszystko biorą do buzi. Styczność z bakteriami, zarazkami i drobnoustrojami sprawia, że częściej mogą być chore. Nic więc dziwnego, że rodzice bardzo często sprawdzają, co kupują swoim dzieciom i starają się stawiać na bezpieczne produkty. Dobrej jakości kremy z odpowiednimi certyfikatami i bezpiecznymi składnikami, płyny do prania, pieluszki. Jednak wśród tych produktów powinno znaleźć się również zabawki. Maluchy uwielbiają się bawić i fascynują je kolorowe, świecące, kręcące się zabawki.

Rodzice, mając na uwadze bezpieczeństwo swoich dzieci, bardzo często zwraca uwagę na certyfikaty i atesty, jakie posiada lub nie posiada konkretny przedmiot. Jest to dla nich sygnał, że zabawka została przebadana, że materiały, z których została wykonana są bezpieczne i dziecko powinno na tym jedynie skorzystać. Jednak patrząc na to z drugiej strony, nie jest powiedziane, że przedmiot bez certyfikatów jest niebezpieczny. Dobry sklep z artykułami dla dzieci posiada także przedmioty bez dokumentów, które mimo wszystko musiały przejść wiele badań, aby mogły być wprowadzone na rynek.

Symbole, napisy – co oznaczają?
Na zabawkach, przedmiotach dla dzieci bardzo często znaleźć można odpowiednie certyfikaty i symbole będące gwarancją atestów. Przykładem są:

  • Leaping Bunny – tego słodkiego króliczka możemy znaleźć na środkach czystości i kosmetykach na całym świecie. Oznacza on, że konkretny produkt nie był testowany na zwierzętach. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze chodzi tutaj o produkty wegańskie.
  • Vegan – to kolejny symbol, który mówi o tym, że dany produkt jest wegański. Najczęściej symbolem są zielone listki, które układają się w literę V. Nie ma w tych kosmetykach żadnych składników odzwierzęcych.
  • Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Certyfikat Państwowego Zakłady Higieny – te certyfikaty przyznawane są tylko po wykonanych testach specjalistycznych.
  • CE – Conformite Europeenne – zazwyczaj dostępny na zabawkach. Oznacza, że produkt spełnił wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Na co warto zwrócić dodatkowo uwagę?
Decydując się na zakupy w sklepie online, gdzie nie widzisz produktu na własne oczy, nie możesz go dotknąć, warto polegać na opiniach użytkowników. Tylko szczere komentarze mogą pomóc w dokonaniu wyboru. Zakupy internetowe niejednokrotnie stanowią wyzwanie dla rodziców, ale na szczęście istnieje szereg dobrych sklepów internetowych, których asortyment jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułPodała oszustowi dane na tacy