Strona główna 0_Slider Parkowanie na skrzyżowaniu, drzemka w ogródku, niebezpieczna studzienka. Interwencje straży miejskiej

Parkowanie na skrzyżowaniu, drzemka w ogródku, niebezpieczna studzienka. Interwencje straży miejskiej

0

Od 15 do 21 kwietnia 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 158 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

16.04.2022r. godz.2016 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na chodniku przy przystanku komunikacji miejskiej w rejonie placu Grunwaldzkiego. Natychmiast wysłano tam patrol straży miejskiej. Na miejscu zastano bezdomnego Jarosława F. Mężczyznę dobudzono i zaoferowano udzielenie pomocy. Jarosław F. nie był zainteresowany propozycją strażników i oddalił się z miejsca zdarzenia. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

16.04.2021r. godz.2207 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na terenie przydomowego ogródka przy ulicy Kołłątaja. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Strażnicy zastali tam mężczyznę w stanie upojenia alkoholowego. Bo badaniach lekarskich został przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań do wytrzeźwienia. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

17.04.2022r. godz.2045 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące poważnego utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Trybunalskiej. Kierowca busa zaparkował bezpośrednio na skrzyżowaniu. W tym przypadku nie było mowy o pouczeniu. Sprawcę wykroczenia ukarano mandatem karnym w kwocie 300 zł.

19.04.2022r. godz.1116 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie mieszkańca Osiedla Młodych dotyczące parkowania na trawniku pojazdu osobowego przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Interwencja została zakończona ukaraniem sprawcy mandatem karnym.

19.04.2021r. godz.1206 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pogotowia ratunkowego dotyczące udzielenia pomocy we wniesieniu do mieszkania przy ulicy Długiej pacjenta po zakończonym leczeniu szpitalnym. Skierowani na miejsce strażnicy pomogli zespołowi pogotowia. Chory sprawnie trafił do swego mieszkania.

19.04.2021r. godz.1741 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od kobiety, która wpadła do niezabezpieczonej studzienki w podwórzu przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej, który przy użyciu taśmy ostrzegawczej zabezpieczył studzienkę. W tym czasie dyżurny jednostki ustalił zarządcę terenu i zobowiązał go do pilnego, trwałego zakrycia studzienki. W dniu następnym strażnicy dokonali kontroli tego terenu i potwierdzili, że studzienka została trwale zabezpieczona.

20.04.2021r. godz.826 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od kobiety, która opiekuje się starszą kobietą. Osoba ta upadła w swoim mieszkaniu natomiast opiekunka sama nie mogła jej podnieść. Dyżurny skierował patrol do mieszkania starszej pani na ulicę Kazimierza Wielkiego. Ze względu na możliwe obrażenia wezwano również pogotowie ratunkowe. Ostatecznie okazało się, że kobieta nie doznała poważnych obrażeń. Strażnicy udzielili pomocy.

20.04.2021r. godz.2319 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny śpiącego na klatce schodowej jednego z budynków w Rynku. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam znanego z licznych wcześniejszych interwencji, nietrzeźwego, bezdomnego mężczyznę, który zanieczyścił fekaliami klatkę schodową. Po dobudzeniu opuścił miejsce zdarzenia. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

/Źródło Straż Miejska w Świdnicy/

Poprzedni artykułStartuje 50. Rajd Świdnicki-Krause. Będą utrudnienia [FOTO, VIDEO, MAPKI, SZCZEGÓŁY]
Następny artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Raport ministerstwa zdrowia