Strona główna Polityka Odznaczenia i uchwały na sesji Rady Miejskiej Świdnicy

Odznaczenia i uchwały na sesji Rady Miejskiej Świdnicy

0

W piątek, 22 kwietnia o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Świdnicy rozpocznie się XL sesja Rady Miejskiej w Świdnicy.

Wręczona zostanie Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”, przyznana przez Sejmik Dolnośląski wieloletniemu samorządowcowi Świdnicy na wniosek Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Następnie medale „PRO BONO POLONIAE”, PRO PATRIA” odbiorą osoby zasłużone dla Związku Sybiraków, odznaczone przez Ministra ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych na wniosek Zarządu Koła Sybiraków w Świdnicy.

Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy oraz Komendant Straży Miejskiej przedstawią informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa publicznego w 2021 roku na terenie miasta oraz zamierzenia planowane do realizacji na najbliższe lata. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy oraz Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy omówią stan zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz poziomu ochrony przed zagrożeniami lokalnymi w 2021 roku na terenie miasta, a także zamierzenia planowane do realizacji na najbliższe lata.

Radni rozpatrywać będą 9 projektów uchwał.

Szczegóły na stronie RM w Świdnicy.

/UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułOd Święta Pracy po Dzień Zwycięstwa. Majowe uroczystości w Świdnicy [PROGRAM]
Następny artykułBezpieczniej na drogach gminy Świdnica