Na 9 odcinkach dróg gminnych zlokalizowanych w Bystrzycy Dolnej, Bystrzycy Górnej, Krzyżowej, Makowicach, Pszennie, Miłochowie, Słotwinie, Sulisławicach i Wiśniowej zostanie wykonane oznakowanie poziome dróg. Wymalowane zostaną linie krawędziowe o łącznej długości ponad 20 tys. mb.

Celem realizowanych działań jest poprawa bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu drogowego. Nowe oznakowanie poziome pojawi się w miejscach szczególnie niebezpiecznych, tj. skrzyżowania, ostre zakręty, przejścia dla pieszych. W tym roku wykonanie oznakowania poziomego będzie kosztować nas blisko 50 tys. zł.
/UG Świdnica/
![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)



![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)




