Strona główna 0_Slider Nowy film o wojownikach północy. Mocny i poruszający „Wiking” wkrótce w kinach...

Nowy film o wojownikach północy. Mocny i poruszający „Wiking” wkrótce w kinach [KONKURS CINEMA3D]

0

Epicka epopeja historyczna i jednocześnie krwawa, pełna szaleństwa opowieść o zemście. Wizualnie spektakularny, fabularnie porażający i przesiąknięty autentycznością. „Wiking” powoli podbija zatwardziałe serca recenzentów i tylko zachęca do obejrzenia w kinach. Premiera tej wyjątkowej produkcji Roberta Eggersa, znanego z oryginalnego i wielokrotnie nagradzanego filmu „Lighthouse” już 22 kwietnia w polskich kinach. W obsadzie wiele znanych nazwisk i nie tylko związanych ze sztuką filmową. To właśnie tej produkcji, a dokładnie jej bohaterów, dotyczyć będzie nasz kolejny konkurs filmowy. Do wygrania 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy.

Na wielkim ekranie wkrótce zobaczymy niezwykłe, choć porażające historyczne widowisko. Do polskich kin wchodzi „Wiking” (tytuł oryginalny „The Northman”). Epicka produkcja ma już za sobą kilka premierowych pokazów m.in. w Sztokholmie czy w Londynie – skąd pochodzą pierwsze recenzje. Opinie krytyków i widzów są entuzjastyczne i najczęściej określają film jako spektakularny, niezwykle autentyczny, krwawy, brutalny, porażający i mocno poruszający. Sami będziemy mogli ocenić go już w najbliższy piątek, 22 kwietnia. Czego pokrótce możemy się spodziewać?

„Wiking” został wyreżyserowany przez Roberta Eggersa, który ma na swoim koncie chociażby wielokrotnie nagradzany i nominowany do prestiżowych nagród filmowych tytuł „Lighthouse” z 2019 roku. Robert Eggersa jest też współodpowiedzialny wraz z islandzkim poetą i prozaikiem Sjón’em za scenariusz. Jako doświadczony scenograf Eggers dał się już poznać dbałością o każdy szczegół – kostiumy, rekwizyty, scenografia – stąd też nie dziwią medialne doniesienia o autentyczności jego najnowszego obrazu filmowego. Realizacja premierowego filmu zamknęła się w budżecie 90 mln dolarów, ale kosztowała też sporo nerwów reżysera o zachowanie pewnej wizji tej historii.

Film „Wiking” przenosi widza na Islandię z przełomu IX i X wieku. – Thriller opowiada o księciu Wikingów, który szuka zemsty po tym jak jego ojciec został zamordowany. To jedna z najciekawszych produkcji filmowych realizowanych w ostatnim czasie. Szczególne wrażenie robi obsada filmu. W filmie zobaczymy świetnych aktorów – Anyę Taylor-Joy („Gambit królowej”), Ethana Hawke („Dzień próby”), Nicole Kidman („Wielkie kłamstewka”) oraz Alexandra Skarsgarda („Czysta krew”) – zapowiada Multikino. W filmie występuje także Björk, znakomita piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów z Islandii. Artystkę zobaczymy w upiornej roli słowiańskiej wiedźmy.

To właśnie z tą premierą, a dokładnie jej bohaterami – Wikingami jest związany nasz kolejny konkurs filmowy. Do wygrania jest aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. By wziąć udział w zabawie wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „KINO” na adres [email protected] do 22 kwietnia do godz. 10.00. W wiadomości należy napisać – Który film czy serial o Wikingach najbardziej Ci się do tej pory podobał? Wyjaśnij w kilku zdaniach. E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/zebrała: AN/
/materiały – Cinema3D/Multikino/

Poprzedni artykułŚmigus-dyngus i symboliczne budzenie przyrody do życia. Policja przypomina o granicy między zabawą a chuligaństwem
Następny artykułNajnowsze dane o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim