Strona główna 0_Slider Miasteczko rowerowe i kącik ekologiczny. Trwa głosowanie!

Miasteczko rowerowe i kącik ekologiczny. Trwa głosowanie!

0

Rodzice, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy marzą o stworzeniu miejsca, gdzie dzieci będą mogły poznawać zasady ruchu drogowego i odpocząć w kąciku ekologicznym. I nie jest to marzenie nierealne, a w jego realizacji można pomóc poprzez oddanie głosu. Zostało jeszcze kilka dni.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy podjęła starania o pozyskanie środków z Funduszu Toyoty „DOBRE POMYSŁY ZMIENIAJĄ NASZ ŚWIAT” w wysokości 20.000 zł, które pozwolą na stworzenie ogólnodostępnego, rowerowego miasteczka drogowego, w skład którego wejdzie edukacyjna ścieżka rowerowa, kącik przyrodniczy wraz z ekologicznymi uprawami ziół i karmnikami dla ptaków, stacja naprawy rowerów, a w dalszym, odrębnie realizowanym etapie, miejsce na gry edukacyjne oraz specjalna altana z ławami i stołami – opisują autorzy pomysłu.

Wokół szkoły brakuje zacienionych miejsc, gdzie można usiąść, odpocząć, posłuchać odgłosów przyrody, zrelaksować się oraz w profesjonalnie do tego przeznaczonym miejscu przygotować się do egzaminu na kartę rowerową.

Jednak aby otoczenie naszej szkoły stało się bardziej przyjazne dzieciom i młodzieży, stwarzało okazję do nauki przez zabawę i doświadczanie, dawało możliwość relaksu i odpoczynku w przyjaznym otoczeniu, potrzebny będzie państwa głos na stronie https://fundusztoyoty.pl/glosowanie w dniach od 11.04 do 24.04.2022 do godziny 23.59.59. Nazwa projektu „Ekologicznie, Ekonomicznie, kreatywnie i aktywnie na dwóch kółkach” – apeluje szkolna społeczność, dodając – Liczymy, że dzięki niewielkiemu wysiłkowi, jakim jest zagłosowanie na nasz projekt, ta część Osiedla Zawiszów w Świdnicy zyska nowe, piękniejsze oblicze.

/red./

Poprzedni artykułTOP 5 najpiękniejszych miejsc na Bałkanach
Następny artykułTOP 5 najpiękniejszych miejsc w Dalmacji