Strona główna 0_Slider Miał tylko śpiwór. Kim był zmarły, znaleziony w opuszczonym magazynie niemal w...

Miał tylko śpiwór. Kim był zmarły, znaleziony w opuszczonym magazynie niemal w centrum Świdnicy?

0

Został na zawsze w Świdnicy, choć nie wiadomo, jak znalazł się właśnie tutaj. Nie wiadomo o nim nic, poza tym, że schronienia szukał w opuszczonym magazynie na tyłach marketu przy ul. Ofiar Oświęcimskich. Prokuratura zleciła wyodrębnienie materiału genetycznego zmarłego.

Zwłoki mężczyzny zostały znalezione 12 marca 2022r. – Znajdowały się w opuszczonym magazynie i oprócz śpiwora oraz podręcznych rzeczy nie udało się znaleźć niczego, co pomogłoby ustalić tożsamość zmarłego. Zwłoki mogły znajdować się w tym miejscu od kilku dni – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. Nie wiadomo nawet tego, w jakim wieku mógł być zmarły. – Brak dokumentów i znaczne wyniszczenie organizmu nie pozwalają na podanie nawet przybliżonego wieku, można stwierdzić jedynie, że była to osoba starsza – tłumaczy prokurator.

Sekcja zwłok wykluczyła, by do zgonu mógł się ktokolwiek przyczynić. Jak ustalił biegły, mężczyzna zmarł z powodu niewydolności oddechowo-krążeniowej. Na mocy ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, pogrzeb mężczyzny opłaciło miasto.

Prokuratura nie zamyka jednak sprawy. – Został pobrany materiał biologiczny, który trafił do Zakładu Medycyny Sadowej. Zostanie wyodrębniony materiał genetyczny. Być może zgłoszą się bliscy zmarłego i uda się ustalić, kim był – dodaje prokurator Marek Rusin.

/asz/

Poprzedni artykułŚwidnica przekaże wsparcie do Czernihowa. Przedłużono też obowiązywanie bezpłatnych przejazdów dla uchodźców wojennych
Następny artykułZderzenie osobówki z ciężarówką na łączniku autostradowym. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]