Strona główna 0_Slider Marsz Nadziei znów przejdzie przez świdnicki Rynek

Marsz Nadziei znów przejdzie przez świdnicki Rynek

0

W symbolicznym geście dla chorych ich rodzin oraz po to, by promować ideę niesienia pomocy, z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy jesienią 2021 roku na placu Grunwaldzkim w Świdnicy zostało zasadzone Pole Nadziei. W kwietniu żółte żonkile będą nieśli w rękach uczestnicy marszu, który przejdzie przez świdnicki Rynek.

7 kwietnia Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy zaprasza na Żółty Marsz Nadziei, który jest zwieńczeniem IV edycji „Pól Nadziei”. Pragniemy, by w ten dzień miasto zakwitło żółtymi akcentami: żonkilami, balonikami, wiatraczkami, parasolkami. Chcemy pokazać, że hospicjum to też życie – zachęca Towarzystwo, które od blisko 30 lat niesie pomoc osobom w terminalnej fazie chorób nowotworowych.

Akcja Pola Nadziei ma charakter promocyjny i przypomina o wadze idei wolontariatu. Ma jednocześnie wzmocnić uwrażliwienie społeczeństwa i zachęcić do bezinteresownej pomocy osobom chorym.

Początek akcji 7 kwietnia 2022 r. o godzinie 11.00 w Rynku od strony ul. Łukowej. Kolorowy korowód przedszkolaków, uczniów i zaproszonych gości przejdzie wokół Rynku, następnie zatrzymamy się pod sceną, na której wystąpią młodzi wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy oraz z Grupy Wokalnej Tadeusza Szarwaryna i Dariusza Jarosa „Rozśpiewane Dzieciaki”.

/opr. red./

Poprzedni artykułNawet 7 tysięcy złotych do wzięcia. Dofinansowanie do wymiany kopciuchów w gminie Świdnica
Następny artykułBez zgonów z powodu COVID-19. Raport resortu zdrowia