Strona główna 112 Komisariat policji wraca do Jaworzyny Śląskiej

Komisariat policji wraca do Jaworzyny Śląskiej

0

Po 19 latach do Jaworzyny Śląskiej powróci komisariat Policji, który powstanie w miejscu dotychczasowego posterunku. Wraz ze zmianą statutu wzrośnie liczba etatów.

W Jaworzynie Śląskiej w przeszłości funkcjonował już komisariat Policji. Został on zlikwidowany 15 października 2003 roku. 1 maja 2022 roku dotychczasowy posterunek, w którym obecnie pracuje 11 funkcjonariuszy, zostanie z powrotem przekształcony w komisariat.

Utworzenie Komisariatu Policji w Jaworzynie Śląskiej jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców, a także samorządu lokalnego. W nowym komisariacie pełnić służbę będzie 16 funkcjonariuszy: komendant, trzech dzielnicowych, dziewięciu policjantów służby patrolowej oraz trzech policjantów służby kryminalnej. Służba w tej jednostce pełniona będzie całodobowo – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy mł. insp. Andrzej Dobies powierzył obowiązki na stanowisku komendanta Komisariatu Policji w Jaworzynie Śląskiej asp. sztab. Krzysztofowi Urbanikowi.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułIle osób faktycznie mieszka w Świdnicy? Spora różnica między deklaracjami śmieciowymi a danymi meldunkowymi
Następny artykułByło głośno i efektownie! Motocykliści po raz dziesiąty opanowali Świebodzice [FOTO/VIDEO]