Strona główna 0_Slider Było głośno i efektownie! Motocykliści po raz dziesiąty opanowali Świebodzice

Było głośno i efektownie! Motocykliści po raz dziesiąty opanowali Świebodzice [FOTO/VIDEO]

0

Już po raz dziesiąty do Świebodzic zjechali miłośnicy motocykli z całej Polski, prezentując rozmaite modele pojazdów – od zabytkowych po najnowsze ścigacze. W sobotę wszyscy chętni, którzy pojawili się w centrum miasta, mogli podziwiać piękne maszyny oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Jubileuszowa odsłona motocyklowej imprezy odbyła się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. – Przez dwa lata niestety nie można było zorganizować naszego zlotu. Bardzo ubolewałem z tego powodu. W tym roku się udało. Pragnę podziękować Darkowi Stańczykowi za to, że dziesięć lat temu zaczął organizować w naszym mieście zlot motocykli – mówił burmistrz Paweł Ozga.

Zgodnie z tradycją rozpoczynającą sezon wszystkie maszyny zostały poświęcone, a kierowcy otrzymali obrazek z wizerunkiem ich patrona – św. Krzysztofa. Uczestnikom wydarzenia rozdano również okazjonalne, pamiątkowe koszulki. Po oficjalnej części motocykliści przejechali ulicami miasta, przenosząc się następnie do Hotelu Księżyc na część plenerową imprezy.

/mn/

wideo: Paweł Ozga – Burmistrz Miasta Świebodzice/Facebook

 

Poprzedni artykułKomisariat policji wraca do Jaworzyny Śląskiej
Następny artykułWydano książkę o świdnickim rzeźbiarzu Johannie Riedlu