Strona główna 0_Slider Harcerze szykują kolejny transport na Ukrainę, trwa zbiórka. Potrzebne środki opatrunkowe dla...

Harcerze szykują kolejny transport na Ukrainę, trwa zbiórka. Potrzebne środki opatrunkowe dla rannych w Umani

0

Świdniccy harcerze przygotowują kolejny transport darów na Ukrainę. W siedzibie Hufca ZHP przy ul. Lelewela 18 cały czas trwa zbiórka, a najbardziej potrzebne są w tej chwili opatrunki i leki dla rannych.

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę świdniccy harcerze angażują się w organizowanie różnych form pomocy, zarówno dla Ukraińców szukających schronienia przed wojną w Polsce, jak i tym, którzy zostali w swojej ojczyźnie. W siedzibie hufca działa magazyn, systematycznie organizowane są transporty na Ukrainę.

Dostałam kolejną prośbę (pisownia oryginalna): „Dobry wieczer pani Wioletto zwracamy się do was znowu po prośbie pomocy. Nasi chlopcy będą odbierać we Wrocławiu auto – karetkę ratunkową z Londynu. Chcemy się z Wami spotkać, wręczyć wam podzięki. Może u was będzie do zabrania jedzenie, śpiwory, maty, leki, chemia, pampersy, latarki, kuli dla szpitala. Tu w Umani dużo rannych. Zrobili wojskowe cztery szpitale, potrzeba dużo opatrunków. Wasza pomoc dla nas jest cenna i bardzo potrzebna” – pisze hm. Violetta Sobczak, a komendantka hufca hm. Mariola Pamuła i jej zastępca, hm. Piotr Pamuła apelują o włączenie się do pomocy. Oprócz przekazania darów dla autorów listu, hufiec szykuje własny transport, który wyruszy ze Świdnicy 22 kwietnia.

Harcerze proszą o przekazywanie żywności  z długim terminem ważności, takie jak makarony, olej, mąka, cukier, ryż, kasze, konserwy, a także latarek, śpiworów, środków higieny, pampersów. Zbiórka potrwa do 22 kwietnia, z wyłączeniem dni 15-17 kwietnia. Hufiec jest czynny od 8.00 do 15.00, można także skontaktować się telefonicznie pod numerem 74 852 01 79.

/red./
Na zdjęciach dary, które już udało się zgromadzić do najbliższego transportu:

Poprzedni artykułRozkwitają świdnickie magnolie [FOTO]
Następny artykułPowiat świdnicki bez potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Raport ministerstwa zdrowia