Strona główna 0_Slider Fantastyczne święto pływackie w Świebodzicach

Fantastyczne święto pływackie w Świebodzicach [FOTO/VIDEO]

0

Wystartowało blisko 400 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z terenu Dolnego Śląska i województwa wielkopolskiego. Dobiegła końca prestiżowa, dwunasta edycja Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica Rekina Świebodzice. Emocji jak zawsze nie brakowało, a cała impreza skończyła się sporym sukcesem sportowym i organizacyjnym. 

Najliczniejsze reprezentacje wystawił Koral Wrocław i gospodarze – Rekin Świebodzice. Pełna lista klubów, które wystartowały wyglądała następująco: GKP 7 Zdrój Trzebnica, KS Balti Bielawa, KS Just Swim Jelenia Góra, KS Krotosz Krotoszyn, KS Rekin Świebodzice, KS Swim-Art Wrocław, MKP Atol Oleśnica, MKS Dziewiątka Dzierżoniów, MKS Piast Głogów, MKS Rokita Brzeg Dolny, UKP Na Fali Jawor, UKP Torpeda Oleśnica, UKS Alfa Wałbrzych, UKS Energetyk Zgorzelec, UKS Koral Wrocław, UKS Krośnicka Przystań, UKS Shark Rudna, UKS Szafir Wałbrzych, ULKS Wodny Świat Kudowa Zdrój i WKS Śląsk Wrocław. XII Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica Rekina Świebodzice przeprowadzone zostały w kategoriach 50 i 100 metrów stylem motylkowych, 50 i 100 metrów stylem grzbietowym, 50 i 100 metrów stylem klasycznym, 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz w mieszanych sztafetach 4 x 50 metrów stylem dowolnym. Sportowa rywalizacja trwała od godz. 9.30 do około 15.00. Później w pobliskiej hali sportowej miała miejsce uroczysta dekoracja uczestników imprezy.

RELACJA VIDEO z całych zawodów:

Organizatorzy przygotowali jak zawsze szereg niespodzianek. W pakiecie startowym znalazły się: koszulka pamiątkowa z logo zawodów, worek na strój sportowy, mus owocowy i baton zbożowy. Do tego przygotowano nagrody rzeczowe dla trójki najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji FINA (suma punktów za dwa starty) w każdej kategorii wiekowej. Czekała również nagroda niespodzianka dla najmłodszego zawodnika zawodów, jak również nagroda rzeczowa dla trenera zwycięskiej sztafety. Nagrody finansowe w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym OPEN prezentowały się następująco: 1. miejsce – 400 zł, 2. miejsce – 300 zł, 3. miejsce – 200 zł. Przygotowana była również nagroda finansowa w wysokości 1600 zł za rekord zawodów w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym kobiet i mężczyzn. Te zostały jednak niepobite. O ile w kategorii panów osiągnięcie naszego fantastycznego pływaka Pawła Juraszka jest mocno wyśrubowane, o tyle w klasyfikacji pań do rekordu brakło tym razem około pół sekundy.

Sama rywalizacja szła bardzo sprawnie i planowo, a wszystko organizacyjnie było dopięte na ostatni guzik. Sportowo gospodarze imprezy – reprezentanci Klubu Sportowego Rekin Świebodzice również spisali się na medal. Nasi pływacy wyłowili z wody aż 22 medale! W naszym dorobku znalazło się 7 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych krążków. W klasyfikacji FINA indywidualnie najlepsza w kategorii dziewcząt do lat 10 okazała się Nel Obajtek, a trzecie lokaty wywalczyli Sebastian Kułak i Julian Jachym, kolejno w kategoriach chłopców do lat 11 i do lat 10.

Szczegółowe wyniki pod linkiem: http://livetiming.pl/contest/51c45994-2211-4aff-aff5-8ff3ddfea481

/MDvR, FOTO: Bartosz Abramowicz/

Poprzedni artykułJaka sytuacja epidemiczna w kraju, województwie i powiecie?
Następny artykułPożar mieszkania w Kalnie