Strona główna Sport Piłka nożna Dwa okazałe zwycięstwa i zasłużony, końcowy triumf

Dwa okazałe zwycięstwa i zasłużony, końcowy triumf [FOTO]

0

Dziewczęta z SP 6 w Świdnicy zwyciężyły w rozgrywkach piłki nożnej klas 7-8 szkół podstawowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022”. Turniej odbył się w czwartek, 21 kwietnia i wzięły w nim udział trzy zgłoszone reprezentacje świdnickich podstawówek.

Drużyny rozegrały pomiędzy sobą mecze systemem każdy z każdym. Najlepsze okazały się piłkarki z SP 6, które pokonały najpierw NSP Bliżej Dziecka (5:0), a następnie drużynę SP 315 (7:2). Tym samym zawodniczki „szóstki” awansowały na dalszy szczebel rozgrywek i pod koniec maja powalczą w finale strefy wałbrzyskiej. O drugim miejscu w imprezie zadecydował bardzo wyrównany mecz i to już na początku turnieju, w którym zespół SP 315 pokonał NSP Bliżej Dziecka 3:2. Na zakończenie turnieju organizator, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wręczył drużynom pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały równiej najlepsze zawodniczki: Zofia Przyborowska (SP 6), Camilla Baczyńska (SP 315) i Aleksandra Grabowska (NSP Bliżej Dziecka).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt.
2. SP 315 – 8 pkt.
3. NSP Bliżej Dziecka – 7 pkt.

/OSiR Świdnica, FOTO: Waldemar Kurek/

Poprzedni artykułNiewyobrażalna walka na trasach 50. Rajdu Świdnickiego-Krause. Trzy czołowe załogi dzielą dosłownie ułamki sekund! [FOTO]
Następny artykułZe świdnickiego Kręgu do Mazowsza!