Strona główna 0_Slider 20 ton plastikowych nakrętek w niecałe dwa lata

20 ton plastikowych nakrętek w niecałe dwa lata

0

W lipcu 2022 roku miną dwa lata od rozpoczęcia akcji zbierania nakrętek pod skrzydłami świdnickiej Fundacji „Łączy nas Football”. Do pięciu pojemników ustawionych w różnych częściach miasta trafiło już około 20 ton plastikowych przedmiotów. To zysk dla środowiska i dzieci, potrzebujących systematycznego leczenia oraz rehabilitacji.

W ostatnich dniach pojemniki zostały po raz kolejny opróżnione i po zważeniu okazało się, że zawierały 1,6 tony nakrętek. „To kolejne 1600 kg bardzo szkodliwego plastiku,który zostanie zrecyklingowany i ponownie zostaną z niego wytworzone przedmioty powszedniego użytku typu:donice, misy, wiadra… Ale to przede wszystkim kolejne 1920 zł, które przeznaczmy na leczenie i rehabilitację ciężko chorych świdnickich dzieci. W tym przypadku są to Ksawery Zbroszczyk i Paulinka Fila.” – pisze prezes fundacji Wiesław Żurek.

Prezes dodaje, że zaangażowanie świdniczan i samych beneficjentów projektu jest dla niego dużym zaskoczeniem. – Udało się zebrać dotychczas aż 20 ton nakrętek! To ogromna ilość! – mówi. – Staramy się, żeby było bardzo sprawiedliwie. Mamy 7 dzieci i każda rodzina „dostaje” pojemniki na 3 miesiące. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek zebranych w tym czasie trafiają na ich konto, ale i po tym czasie pomagamy sprzedać te nakrętki, które sami zgromadzą.

Akcja nie byłaby możliwa bez samych świdniczan, którzy chętnie zbierają nakrętki i pomocy rodziny państwa Podleśnych. – Małgosia i Marek razem z córką Wiktorią pomagają ładować, użyczają samochodu i transportują nakrętki do odbiorcy. Jestem im bardzo wdzięczny! – dodaje Wiesław Żurek, który uczestniczy w każdej akcji pakowania nakrętek. Fundacja zapewnia obsługę księgową. – Rozliczamy się co do grosza! – zapewnia prezes.

Poprzedni artykułNawierzchnia Przechodniej doczeka się naprawy
Następny artykułSmoki, gitara, zamek. Zabawki można zrobić ze wszystkiego!