Strona główna Wydarzenia Żarów W Żarowie zapraszają na… wagary

W Żarowie zapraszają na… wagary

0

Jak wyglądał dawniej Żarów? Kim był Carl Friedrich von Kulmiz? Czym zajmowali się żarowianie na przełomie XIX i XX wieku? Na te i inne pytania odpowiemy podczas akcji „Wagary w Centrum”. Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Żarowska Izba Historyczna zapraszają dzieci i młodzież wraz z nauczycielami w pierwszy dzień wiosny na nietypowe lekcje.

Dla wszystkich, którzy odwiedzą 21 marca izbę historyczną i GCKiS będzie czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorzy ten dzień podzielili na dwa bloki tematyczne.

Miłośników historii i wszelkich tajemnic zapraszamy do Żarowskiej Izby Historycznej. Tam zaplanowano cztery „lekcje”. Pierwsza z nich została zaplanowana na godzinę 9:00, kolejne odpowiednio: 10:00, 11:00 i 12:00.

Z kolei drugi blok będzie wyzwaniem dla dusz artystycznych. O godzinie 9:00 swoje drzwi dla wagarowiczów otwiera pracownia plastyczno-ceramiczna. Tu powstaną wasze gliniane rzeźby, obrazy i inne cuda, a jedynym ograniczeniem będzie wasza wyobraźnia. Zajęcia artystyczne zaplanowane zostały na godzinę 9:00, 10:30, 12:00.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, GCKiS prosi o wcześniejsze zgłoszenie udziału w „Wagarach w Centrum” pod nr telefonu 74 858 07 53 w. 25
/informacja nadesłana/
Poprzedni artykułPowiatowe szkoły czekają na młodzież z Ukrainy/Повітові школи чекають на молодь з України
Następny artykułZłodziej wchodził do sklepów jak po swoje. Pomogli go zatrzymać klienci