Strona główna 0_Slider Trwa zacięta rywalizacja o medale na terenie świdnickiego lodowiska

Trwa zacięta rywalizacja o medale na terenie świdnickiego lodowiska [FOTO]

0

Coraz mniej czasu pozostało do zakończenia rywalizacji w curlingu – ostatniej dyscypliny sportu rozgrywanej w Świdnicy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pierwsze finały zaplanowano już na czwartkowe popołudnie!

Na zawody w curlingu przyjechało około 60 zawodników i zawodniczek z pięciu województw (dolnośląskie, łódzkie, śląskie, małopolskie, pomorskie). Rywalizacja toczy się w kategorii chłopców, dziewcząt i par mieszanych. Walka o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży trwa od 1 do 4 marca. Warto w tym miejscu nadmienić, że bezpośrednio po zawodach OOM (4-6.03) na naszym lodowisku odbędzie się I Świdnicki Turniej Curlingowy. Na starcie pojawi się ponad 20 zespołów z całej Polski. Więcej pod linkiem: https://curlingevent.com/event/%C5%9Awidnica2022

DALSZY PROGRAM ZAWODÓW

CURLING

3.03.2022 (czwartek)
8:45 – 5. kolejka dziewcząt
11:00 – 5. kolejka chłopców
15:15 – finały i mecze o 3 miejsce
17:15 – dekoracja drużyn
18:30 – 1. kolejka par mieszanych

4.03.2022 (piątek)
8:30 – 2. kolejka par mieszanych
12:30 – 3. kolejka par mieszanych – finałowa
14:30 – dekoracja par i zakończenie zawodów

Wyniki zawodów drużynowych – https://curlingevent.com/pl/event/OOM2022

Wyniki zawodów par mieszanych – https://curlingevent.com/pl/event/OOMPary2022

Pełen program: http://oomdolnyslask.pl/sports/curling/

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych sportowych imprez w roku. Gęste sito kwalifikacji sprawia, że do finałowych zawodów kwalifikują się tylko najlepsi z najlepszych młodych sportowców kategorii juniorskich. O medale i punkty walczą dla siebie, ale też dla województw, które reprezentują. Wydarzenie ma wyjątkową oprawę. Towarzyszy mu olimpijski ceremoniał z zapaleniem znicza i specjalnym ślubowaniem zawodników, trenerów i sędziów. Nasze miasto gości OOM w Sportach Zimowych już po raz piaty, ostatni raz w 2016 roku. Obok Świdnicy, miastami współgospodarzami XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych są: Duszniki Zdrój, Stronie Śląskie, Szklarska-Poręba – Jakuszyce, Karpacz, Zieleniec, Jelenia Góra, Wałbrzych, Tychy, Bytom, Zakopane i Tomaszów Mazowiecki.

/MDvR, FOTO: Sport Świdnica/

Poprzedni artykułŚwidniczanie z medalami MDŚ!
Następny artykułSłono zapłacił za pośpiech