Strona główna 112 Słono zapłacił za pośpiech

Słono zapłacił za pośpiech

0

Wraz z nowym rokiem zmienił się taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe. Wciąż nie brakuje kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekraczają prędkość i ponoszą surowe tego konsekwencje.

– Żadne tłumaczenia nie usprawiedliwiają brawury na drodze. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że za każdym z tych zdarzeń kryje się tragedia ludzka. Dotyka ona nie tylko sprawców zdarzeń, ale ich bliskich czy innych uczestników ruchu drogowego.Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych – podkreśla Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Przekonał się o tym wczoraj 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Tuż przed godziną 18.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Ford. 36-latek w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, jechał z prędkością 111 km/h.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na niego mandat karny  w wysokości 2000 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

/red./

Poprzedni artykułTrwa zacięta rywalizacja o medale na terenie świdnickiego lodowiska [FOTO]
Następny artykułUsługi i firmy z Warszawy – Wawanet.pl